Facebook translator z bezpośrednim tłumaczeniem

Facebook zbanował lidera StopACTA2, powodów oczywiście brak

2 minuty czytania
Komentarze

O tym, że na Facebooku panuje cenzura mówi się już wprost, dyskusyjnym tematem jest jedynie jej skala. Przykład jednego z liderów ruchu StopACTA2 pokazuje, że jest już bardzo źle.

Lider StopACTA2 zbanowany na Facebooku

https://www.facebook.com/387982448378169/posts/1032169557292785/#

O całej sprawie dowiadujemy się z posta na stronie StopACTA2.Poland. Konto jednego z liderów zostało permanentnie zablokowane za rzekome naruszenie standardów społeczności. Oczywiście jak to zwykle bywa, powód blokady nie został ściśle określony, pozostają jedynie domysły. Razem z zablokowanym kontem zniknęła cała związana z nim historia – prowadzone rozmowy na Messengerze, udostępnione treści itp. Autor słusznie określił to jako „kawał historii starty z facebookowych tablic zakurzoną od kredy gąbką”.

To nie pierwszy przejaw cenzury w wykonaniu Facebooka

Kilka dni temu bez wyraźnego powodu Facebook usunął liczący niemal 2 miliony fanów fanepage strony Demotywatory. O zaistniałej sytuacji szybko zrobiło się głośno w mediach i ostatecznie fanepage został przywrócony. W tym momencie trzeba jednak zadać sobie pytanie – czy administratorzy Facebooka wykazali by się taką wyrozumiałością dla mniej znanej strony? Wkrótce poznamy odpowiedź na przykładzie wspomnianego już lidera StopACTA2.

Facebooka nic nie zatrzyma

Cenzura w sieci to dobry pomysł?

To smutne, ale Facebook jest gotowy zablokować wszystko i wszystkich. Jakiś czas temu zablokowane zostało konto Donalda Trumpa, choć ówcześnie był on jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie. Wielu tłumaczy, że Facebook jest prywatną firmą i może sobie pozwalać na takie działania. To oczywiście bzdura, Facebook wniknął do naszej kultury, przetwarza nasze dane i ma wpływ na szeroko pojętą wolność słowa. Nie można pozwalać na samowolkę tego technologicznego giganta, ponieważ najbardziej możemy na tym stracić my – użytkownicy.

Motyw