ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy procesor Huami

Pierwsze informacje o Xiaomi Mi Band 6 w Sieci — czy doczekamy się NFC?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Mi Band to niewątpliwie najpopularniejsza seria tanich opasek. Xiaomi udało się wiele wygrać, wprowadzając tę serię urządzeń. Oczywiście duże znaczenie ma w tym stale niska cena i słuchanie potrzeb klientów. Niewątpliwie jedną z nich jest możliwość płacenia opaską. Mi Band nie jest obcy moduł NFC, aczkolwiek ten nigdy nie dotarł do Polski. Czy Mi Band 6, a właściwie Mi Smart Band 6 to zmieni? Pierwsze informacje, które otrzymujemy, nie wskazują na to, żeby tak właśnie miało być.

Xiaomi Mi Band 6 ujawniony w jednej z aplikacji — zawarte informacje zdradzają kilka smaczków

Z jednej z aplikacji, która odpowiada za obsługę m.in. opasek Xiaomi, udało się wyciągnąć informacje właśnie o Mi Band 6 (nazwa kodowa: Pangu). W ten sposób dowiadujemy się w ogóle o istnieniu sprzętu, ale także o wybranych możliwościach. Do tego dołóżmy chińską certyfikację i zaczyna tworzyć się nam obraz kolejnej, zapewne udanej opaski od Xiaomi. Na pewno pojawią się dwie wersje w Chinach – XMSH16HM i XMSH15HM, gdzie różnice naturalnie sprowadzają się do… obecności i braku modułu NFC. Tak, Xiaomi nadal ma wprowadzić dwa modele. Jednak we wspomnianej aplikacji udało się odkryć informacje, jakoby Mi Band 6 miał zostać wyposażony w… moduł GPS. Do tego firma zadba o wsparcie dla asystenta Amazon Alexa (obok autorskiego Mi Ai) i pomiar natlenienia krwi (SpO2). Przy okazji powyżej możecie zobaczyć nowe zestawy grafik i ikon, które pojawią się na nowej opasce. Ich rozmiar sugeruje, że zwiększy się rozdzielczość wyświetlacza z 294×126 do około 360×152 pikseli. O samym rozmiarze ekranu siłą rzeczy nie możemy nic powiedzieć. Na koniec aktywność fizyczna, czyli Mi Band 6 ma wspierać aż 30 typów sportów, w tym 19 nowych.

Zobacz też: Którą opaskę Xiaomi Mi Band wybrać? Porównanie, alternatywy.

Nadal tajemnicą pozostaje, kiedy Xiaomi zdecyduje się pokazać Mi Band 6, a tym bardziej Mi Smart Band 6 w Polsce. Z racji, że poprzednik zadebiutował w czerwcu zeszłego roku, to zapewne firma poczeka do podobnego okresu. Niemniej co sądzicie o powyższych zmianach?

Źródło: Gizchina, Logger

Sprawdź najnowsze wpisy