Co nowego u Nokii? Po ostatniej premierze modelu 8.3 5G firma musi mierzyć się z przeciwnościami losu. Wśród nich jest między innymi ciągle przekładana premiera filmu z Jamesem Bondem, ale też zgłaszane niedogodności z samym sprzętem są uciążliwe. O ile Finowie zapewne nie odcinają się od tego modelu, tak na pewno szykują kolejne nowości. Na tapet mają wejść propozycje od najtańszych do tych droższych, więc przyjrzyjmy się, jaki plan wydawniczy szykuje Nokia na ten rok.

Nowości od Finów w drodze — Nokia szykuje się do premier wielu modeli

Nokia 8.3 5G

Powyżej możecie podziwiać wspomnianą, topową Nokię 8.3 5G. Jednak nie od modelu tej klasy HMD Global będzie chciało zacząć rok. Według ujawnionych informacji firma na początku skupi się na możliwie najtańszym modelu, jakim będzie Nokia 1.4, którą niedawno opisywał Wam Kacper. Ten smartfon ma ujrzeć światło dzienne w lutym. Tymczasem w marcu do gry mają wejść Nokia 6.3 oraz Nokia 6.4 5G, aczkolwiek istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że to jeden projekt. Podobnie jest z Nokią 7.3, która ostatecznie może zostać pokazana jako Nokia 7.4 5G, jeśli dobrze źródło rozczytało plany HMD. Ten model może ujrzeć światło dzienne na przełomie lutego i marca. W drodze także są Nokia 5.5 i Nokia 8.4, ale w tym wypadku już udajemy się do drugiej połowy roku.

Zobacz też: O tym jak Amazon Alexa pomaga w walce z wykluczeniem — hakaton firmy.

Tym sposobem sami widzicie, że Nokia wciąż chce żyć, ale też wciąż będzie skupiać się na tańszych propozycjach. W plotkach przestała pojawiać się flagowa propozycja w postaci Nokii 9.x PureView. Patrząc na powyższe nazewnictwo, nawet ciężko uznać, jaka cyfra miałaby pojawić się za x. Nomenklatura to swoją drogą kolejny problem, który może wprowadzać w błąd konsumentów.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.