Acer CloudMobile

Można śmiało powiedzieć, że sezon na czterordzeniowe smartfony został otwarty. Większość z was jeszcze nie ochłonęła po przeczytaniu specyfikacji HTC Endeavor, a mamy dla was informacje o kolejnym potężnym urządzeniu. Mowa tutaj o smartfonie CloudMobile od Acera. Zagraniczny serwis branżowy, powołując się na słowa producenta, twierdzi, że wspomniane urządzenie trafi na sklepowe półki w trzecim kwartale 2012 roku.

Smartfon ten ma być pierwszym urządzeniem mobilny korzystającym z rozwiązania Acer Cloud. Dzięki tej usłudze posiadacz CloudMobile będzie miał dostęp do wszystkich plików zachowanych na swoim komputerze, w każdym miejscu i czasie, za pośrednictwem telefonu.

Urządzenie ma posiadać czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.5 Ghz, a całość ma działać pod kontrolą Androida 4.1 (!). Smartfon ponadto ma posiadać ekran 4.3” wyświetlający obraz HD, obsługę HSPA+, NFC, a dźwięk wydobywający się z głośników ma być czysty dzięki technologii Dolby. Dodatkowo, telefon ma być pozbawiony fizycznych przycisków, co można również wywnioskować ze zdjęć promocyjnych.

Smarton od Acera swoją premierę będzie miał oczywiście na zbliżających się targach MWC w Barcelonie. Miejmy nadzieję, że w praktyce urządzenie będzie się prezentowało równie dobrze jak na papierze, a cena nie będzie odstraszała potencjalnych nabywców.

Źródło: DigiTimes

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor