ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
centrum handlowe

RTV Euro AGD otwiera placówki w niektórych galeriach handlowych – dobra decyzja?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

RTV Euro AGD otwiera swoje sklepy w niektórych galeriach handlowych, choć dalej obowiązują obostrzenia z tym związane. Firma chce jednak wrócić do pracy, ponieważ bez tego, będzie stratna. Branża elektroniczna, a szczególnie sklepy, mocno odczuły na sobie skutki pandemii i jak widać, powoli mają dość obostrzeń, które utrudniają im normalne funkcjonowanie.

RTV Euro AGD otwiera niektóre placówki

RTV Euro AGD

Lockdown sprawił, że wiele mniejszych firm musiało zamknąć się na dobre. Restauracje, kluby fitness i wiele innych branż bardzo mocno odczuło skutki pandemii. Co chwila zmieniające się rozporządzenia i zalecenia sprawiły, że cierpliwość niektórych firm się skończyła. Część z nich postanowiło otwierać swoje placówki, by choć trochę zarobić i nie być na granicy bankructwa. Oczywiście wszystko z zachowaniem odpowiednich norm i z dbałością o bezpieczeństwo klientów. Co zresztą wielokrotnie było przy takich okazjach podkreślane.

Teraz także RTV Euro AGD otwiera niektóre ze swoich placówek, a jak donosi Rzeczpospolita, stało się tak w Nowym Sączu, Tarnowie oraz Koszalinie. I mówimy tutaj o sklepach na terenach galerii handlowych, gdzie według rozporządzeń, tego typu sklepy miały być zamknięte. Tak miało być minimum do końca stycznia, ale widać cierpliwość ma swoje granice. Sam sklep nie skomentował sprawy. Za to do sytuacji odniósł się Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Sądzicie, że to dobra decyzja?

Zobacz też: Nie będzie podwyżki Xbox Love Gold. Microsoft się wycofał.

Otwarcie naszych sklepów traktujemy jako naturalną konsekwencję dotychczasowych deklaracji rządu, dotyczących terminu poluzowania obostrzeń w handlu. Oczekujemy, że rząd w sposób odpowiedzialny potwierdzi swoje zapowiedzi i stworzy nam warunki, byśmy otworzyli sklepy 1 lutego i zaczęli realnie odrabiać ubiegłoroczne i tegoroczne straty. Z naszej strony wszystkie warunki niezbędne do bezpiecznego otwarcia sklepów na terenie centrów handlowych zostały spełnione.

Zarząd ZPPHiU, źródło Rzeczpospolita

Źródło: Rzeczpospolita

Sprawdź najnowsze wpisy