ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wyglad oneplus 9 pro design budowa

OnePlus 9 i 9 Pro — właśnie poznajemy kluczowe różnice

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nowa generacja urządzeń mobilnych jest już oficjalnie otwarta. Poznaliśmy między innymi Xiaomi Mi 11 i Samsunga Galaxy S21. Te firmy łączy również fakt przyspieszonych premier i nie inaczej może być z serią OnePlus 9. Matematyczny producent prawdopodobnie nie będzie czekał do maja z prezentacją nowych flagowców, a zrobi to na początku marca. Plotki głoszą, że pojawi się nowy reprezentant w postaci OnePlus 9 Lite lub OnePlus 9E. Jednak skupmy się na typowych flagowcach, czyli OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro oraz poznajmy ich kluczowe różnice.

Różnice w specyfikacji OnePlus 9 i 9 Pro mogą sprowadzać się do kilku punktów

wyglad oneplus 9 pro design budowa

Stosunkowo niedawno można było kupić prototyp OnePlus 9, więc nie brakuje informacji o tym smartfonie. Nieco inaczej jest z OnePlus 9 Pro. Co prawda jego wygląd został ujawniony za sprawą danych CAD, ale co dalej? Czas poznać kluczowe różnice. Jak nietrudno się domyślić, jedną z głównych będzie wyświetlacz. W bazowym modelu będzie to płaski, 6,55-calowy panel FullHD+. Tymczasem droższy będzie jednocześnie większy, ale też zakrzywiony na krawędziach – 6,78-calowy QuadHD+. Oba modele zaoferują odświeżanie obrazu w 120 Hz. Kolejna różnica sprowadza się do akumulatorów, a raczej ich ładowania. Podobno OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro mają wykorzystywać to samo ogniwo o pojemności 4500 mAh. Jednak lepszy naładuje je szybciej w bezprzewodowym wydaniu (45 W). Spokojnie, OnePlus 9 też nie musi mieć podłączonego kabla, choć możemy spodziewać się słabszej mocy (30 W?). Niemniej w przewodowym wydaniu ponownie mamy remis w postaci technologii z mocą 65 W.

Zobacz też: Edycja kolekcjonerska Cyberpunk 2077 wraca do sprzedaży — czy to dobry ruch?

Kolejną różnicą, którą możemy się spodziewać, ale nie została podana w tym samym źródle, są aparaty. Pewnie OnePlus 9 Pro otrzyma dodatkową matrycę, ale czy podstawowy zestaw będzie taki sam? Zapewne też pojawią się różnice. Dajcie znać, co sądzicie o takim rozróżnianiu rodzeństwa? Zapewne płaski ekran OnePlus 9 chcielibyście też zobaczyć w większym modelu z dopiskiem Pro?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy