Orange poinformowało o zakończeniu kolejnej edycji akcji Pomagajmy Gigabajtami – poznaliśmy jej pierwsze efekty. Klienci pomarańczowego operatora oddawali niewykorzystane gigabajty na pomoc podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Teraz do potrzebujących trafił sprzęt elektroniczny.

„Pomagajmy Gigabajtami” – oto pierwsze efekty akcji

 pomagajmy gigabajtami efekty
fot. Orange

O akcji Pomagajmy Gigabajtami informowaliśmy w październiku. Klienci Orange mieli możliwość przekazania niewykorzystanych gigabajtów na charytatywny cel. W akcję włączyli się też pracownicy operatora. Teraz Orange przedstawiło pierwsze efekty całego przedsięwzięcia.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci otrzymało pierwszą pulę tabletów. 50 urządzeń trafiło do 30 placówek w 8 województwach. Kolejne 50 tabletów jest już w drodze. Orange zapowiedziało też, że wkrótce zainstaluje w placówkach TPD internet – korzystanie z niego będzie bezpłatne przez 2 lata.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci funkcjonuje od 1919 roku i wspiera dzieci z rodzin w trudnej sytuacji. Placówki TPD zagospodarowują czas po zajęciach szkolnych młodym osobom, których rodzice nie są w stanie tego zrobić.

Czytaj także: Puzzle Quest powraca – trzecia część kultowej serii trafi na smartfony i komputery

Właśnie rozpoczął się nowy semestr szkolny. Przekazany sprzęt elektroniczny przyda się wychowawcom placówek TPD w kontakcie z podopiecznymi, który ze względu na koronawirusa ma formę zdalną. Tablety znajdą zastosowanie zarówno podczas zajęć zdalnych, jak i tych tradycyjnych. Orange zapowiedziało, że już szykuje kolejną odsłonę akcji Pomagajmy Gigabajtami.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.