galaxy-tab-2Od pewnego czasu coraz więcej mówiło się o drugiej generacji tabletów Galaxy Tab. Samsung tym razem już oficjalnie potwierdził, że faktycznie takie urządzenia wkrótce trafią do sprzedaży. Przy okazji poznaliśmy również ceny dotyczące 7-calowej wersji WiFi oraz WiFi + 3G.

Obie wersje Samsung Galaxy Taba 2 będą wyposażone w dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz. W przypadku mniejszej wersji, producent zdecydował się na zastosowanie 7-calowego ekranu WSVGA o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Drugi tablet będzie oferował ekran o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Urządzenia będą wyposażone w kamerkę internetową (VGA), a także aparat z matrycą 3 Mpx.
galaxy-tab-2-1Tablety będą dostępne w wersjach obsługujących połączenia WiFi oraz transmisję danych w standardzie HSPA+. Poza tym tablet został wyposażony w moduł Bluetooth 3.0, A-GPS i baterię będącą w stanie pomieścić do 4000 mAh. Południowokoreański producent chce zaoferować wersje z 8, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Urządzenie ma mieć 10,5 milimetra grubości i ważyć 344 gramy. Zgodnie z zapowiedziami Samsunga, fabrycznie zainstalowany będzie Android 4.0 Ice Cream Sandwich z charakterystyczną nakładą TouchWiz UI, oferującą dodatkowe funkcje jak ChatON, S Suggest, czy Samsung Apps.

7-calowy Galaxy Tab 2 trafi do sprzedaży w marcu – jako pierwsi dostęp do nowego urządzenia otrzymają mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Przy okazji pojawiły się również ceny, jakie będą obowiązywać w przypadku Szwecji, Finlandii, Norwegii i Danii. Cena wersji WiFi zaczynać się będzie od 419 dolarów, natomiast wariant z modułem 3G od 523 dolarów.

AKTUALIZACJA [19:05]: Otrzymaliśmy kolejne informacje od polskiego oddziału Samsunga, z których wynika, że na razie do sprzedaży trafi jedynie 7-calowa wersja Galaxy Taba 2 z systemem Android 4.0 – tym samym Samsung Polska wycofuje się z wcześniejszych informacji dotyczących Galaxy Taba 2 10.1.

źródło: SamMyHub / Samsung Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula