Z Facebooka zniknęły Demotywatory – chodzi o oficjalny profil największego w naszym kraju serwisu z popularnymi obrazkami. FanPage śledziło ok. 2 mln osób. Jeden z użytkowników serwisu Demotywatory zamieścił na nim grafikę z sugestią, że zniknięcie profilu to efekt cenzury stosowanej przez Facebooka.

Dlaczego Demotywatory zniknęły z Facebooka?

źródło: demotywatory.pl

Demotywatory to popularne grafiki składające się z dużego zdjęcia na czarnym tle wraz z krótkim podpisem. Na najbardziej znanym portalu z tego typu treściami (demotywatory.pl) pojawiła się informacja o usunięciu oficjalnego FanPage’a serwisu z Facebooka. Nie zabrakło też wymownego podpisu – jedziemy z cenzurą coraz dalej!. Sprawdziliśmy to i faktycznie, FanPage cały czas jest niedostępny.

Sprawa budzi duże kontrowersje, bo w ostatnim czasie w debacie publicznej coraz częściej pojawia się temat dotyczący usuwania treści przez portale społecznościowe i tego, czy takie działania są słuszne. Grafika z zarzutami wobec Facebooka została jednak opublikowana przez zwykłego użytkownika Demotywatorów, a nie przez ich administrację. Poprosiliśmy więc o skomentowanie sprawy właśnie administrację serwisu. Redakcja jest w kontakcie z pracownikami FB celem rozwiązania problematycznej sytuacji – mówi nam Mariusz Składanowski, właściciel portalu Demotywatory.pl i podkreśla, że grafika z podpisem o rzekomej cenzurze nie przedstawia stanowiska redakcji serwisu.

Czytaj także: Tysiące Janów Pawłów, komiczne błędy, regulamin podwędzony Facebookowi. Poznajcie polski portal społecznościowy Albicla.com

Niewykluczone więc, że Facebook usunął FanPage przez pomyłkę, choć równie dobrze powodem mógł być post naruszający regulamin. W tego typu sytuacjach administracja strony otrzymuje zwykle komunikat o tym, jaka treść narusza regulamin. Redakcja Demotywatorów nie zdradza jednak powodów działania portalu Marka Zuckerberga.

Aktualizacja:

W piątek wieczorem właściciel serwisu poinformował nas, że FanPage został przywrócony.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.