Jak już zapewne wiecie, redaktorom z serwisu Android Central udało się dotrzeć do RUU, czyli ROM Update Utility przeznaczonego dla nowego urządzenia nazwanego Endeavor. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się już jak wygląda Sense 4.0. Fani HTC poszli jednak o krok dalej. Analizując RUU dotarli oni do specyfikacji nowego smartfonu tajwańskiego producenta. Podzespoły były już częściowo znane, jednak były to informacje niepełne oraz niepewne.

Nowy produkt HTC wyposażony będzie w ekran 4.7” wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 720, czterordzeniowy procesor Tegra 3 od Nvidii, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, aparat 8 MPX, przednią kamerkę do wideo-rozmów oraz wsparcie dla technologii NFC. Całość pracowała będzie pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich wspomaganego przez Sense.

Podana specyfikacja potwierdza się z wcześniej znaną. Przypuszcza się również, że Endeavor wykorzystywał będzie technologię Beats Audio, a jego procesor taktowany będzie częstotliwością 1.5 Ghz. Niestety wykorzystanie popularnych „Beatsów” będzie się zapewne wiązało z wysoką ceną urządzenia (nawet w porównaniu z innymi telefonami o podobnej specyfikacji).

Pod znakiem zapytania stoi również kwestia nazwy urządzenia, ponieważ mówi się, że Endeavor nazywać się może Supreme. Do czasów MWC wszystko może się jeszcze zmienić, a jak Wy oceniacie nowe urządzenia od HTC?

Źródło: Engadget

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor