ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Łatwiejsza instalacja dodatków w Firefoxie na Androida

Instalowanie rozszerzeń w Firefoxie na Androidzie stało się o wiele prostsze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mozilla uprościła proces wyszukiwania i instalowania dodatków dla Firefoksa na Androidzie. Wraz z premierą wersji 85 dla tego systemu będzie można instalować rozszerzenia prosto ze strony addons.mozilla.org. Dla porównania do tej pory trzeba było przejść do Add-ons Manager, aby to zrobić. Sama Mozilla zauważa, że może to być nieco myląc jeśli ktoś obcował wcześniej z Firefoxem na komputerach osobistych. Przy okazji zabieg ten upodabnia obsługę obydwu wersji przeglądarki, co poprawia wrażenie obcowania z jednolitym środowiskiem.

Łatwiejsza instalacja dodatków w Firefoxie na Androida

Łatwiejsza instalacja dodatków w Firefoxie na Androida

Wciąż jednak wybór dodatków dla Androida pozostaje mocno ograniczony. Mozilla nie rozszerzyła zbytnio ich listy od sierpnia 2020 roku, czyli od pełnej integracji mobilnej wersji przeglądarki z silnikiem GeckoView. Wkrótce po tym Mozilla co prawda obiecała, że zamierza zbudować wsparcie dla najczęściej używanych dodatków, aby zapewnić dobre pierwsze wrażenie. Sęk w tym, że usługa startowała z 10 wspieranymi dodatkami, a teraz jest ich zaledwie 12. 

Zobacz też: W 2021 roku TVP i Polskie Radio otrzymają kolejne 2 mld zł z budżetu państwa

Jednak nie oznacza to, że w tym czasie firma nie pracowała nad ulepszeniem dodatków do swojej przeglądarki. Ich łatwiejsza instalacja jest na to najlepszym dowodem. Możliwe, że właściciele Firefoxa chcieli poprawić kilka kwestii, zanim zarzucili nas masą nowych dodatków. To oczywiście jedynie spekulacje, jednak w przeciwnym wypadku, jaki byłby cel tych najnowszych zmian? Nowa aktualizacja, która wnosi te nowości, ma mieć swoją premierę już za kilka dni, bo 25 stycznia. Wtedy też poznamy więcej szczegółów na jej temat.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy