ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 888 vs. Exynos 2100

Exynos 2100 vs. Snapdragon 888 w Galaxy S21 Ultra – Samsung zrobił to dobrze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Snapdragon 888 czy Exynos 2100? Mimo że istnieją dwa warianty każdego z flagowych samsungów, to tak naprawdę klienci nie mają większego wyboru w sklepach. Wszystko zależy od tego, na jakim kontynencie dokonują zakupu. Europejscy fani firmy od lat zerkają z zazdrością za ocean, ponieważ do tej pory wersje ze Snapdragonem obiektywnie rzecz biorąc, były lepsze. Tym razem jednak wiele się zmieniło w projekcie układu Samsunga. Czy jednak dość dużo, aby teraz to Ameryka zazdrościła nam?

Snapdragon 888 vs. Exynos 2100

Postanowił to sprawdzić SpeedTest G, który porównał ze sobą oba warianty Samsunga Galaxy S21 Ultra. Stosowanie tego samego modelu jest tu kluczowe, ponieważ inne parametry, oraz oprogramowanie smartfona mają duży wpływ na jego wydajność. Trzeba to powiedzieć otwarcie: przewaga nowego Exynosa w pierwszej fazie testów była może nie gigantyczna, ale na pewno zauważalna. Jeśli chodzi o samą moc rdzeni procesora to Samsungowi w końcu się udało — pokonał flagowca od Qualcomma. Rzecz w tym, że SoC to nie tylko procesor, ale także inne zintegrowane moduły, w tym układ graficzny. Te również zostały ze sobą porównane. Już w teście mieszanym, który wykorzystywał zarówno CPU, jak i GPU Exynos 2100 stracił dwie sekundy.

Zobacz też: PlayStation 5 trafia do sprzedaży w Polsce – warto dziś obserwować sklepy z elektroniką

Jednak test, w którym liczyła się czysta moc grafiki, okazał się porażką procesora graficznego Samsunga. I nie powinno nas to dziwić. Mamy bowiem zestawienie Adreno 660 od Qualcomma i Mali-G78 od ARM. Warto tu jednak podkreślić, że już w przyszłym roku Samsung ma wydać swój flagowy procesor, w którym za grafikę będzie odpowiadało AMD. To natomiast może przeważyć szalę na korzyść Samsunga. W końcu już teraz pod względem wydajności CPU układ ten przeważył nad procesorem amerykanów. 

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy