samsung galaxy alpha

 

 

Premiera Androida Lollipop to już daleka przeszłość, ale i tak wciąż niewiele smartfonów może cieszyć się w miarę aktualnym oprogramowaniem. Mimo wszystko, jednym z najlepiej wypadających producentów pod względem tempa aktualizacji jest Samsung, który właśnie usprawnił kolejny swój topowy model.

 

 

Tym razem Koreańczycy postanowili zaktualizować smartfon kryjący się pod nazwą kodową SM-G850, a więc Galaxy Alpha. Model ten w rodzimym kraju już może pracować pod kontrolą systemu w wersji oznaczonej numerem 5.0.2. Ta wersja Androida Lollipop oczywiście nie jest najnowsza, ale jest to skok „z KitKata” i tym samym mamy do czynienia z pierwszym metalowym urządzeniem Samsunga zaktualizowanym do Lizaka. Niestety, ale nie mamy informacji kiedy nowe oprogramowanie dotrze do Polski. Niemniej jednak nie powinno trwać to długo i osoby posiadające niebrandowane modele co jakiś czas mogą już sprawdzać czy nie pojawiło się odpowiednie wydanie dla Polaków. Wspomniana aktualizacja gwarantuje oczywiście wszystkie nowe udogodnienia od Google oraz dodatki od Samsunga znane z Galaxy S5 oraz Note 4.

 

Tym samym Koreańczycy zaktualizowali już niemalże wszystkie flagowe modele ze swojego portfolio. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na Lizaka dla słabszych, ale z pewnością najnowszych smartfonów. O jakim modelu Samsung nie powinien zapomnieć?

 

 

źródło: SamMobile

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.