Xiaomi z wysuwanym aparatem peryskopowym

Smartfon jak łódź podwodna – Xiaomi z wysuwanym peryskopowym aparatem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Niedawno Xiaomi miało istny wysyp niezwykle kreatywnych patentów. Teraz pojawił się kolejny, innowacyjny pomysł firmy. Mowa tu o wysuwanym aparacie, który… tak naprawdę się nie wysuwa sam w sobie. Zamiast tego wykorzystuje technologię stosowaną w łodziach podwodnych, czyli peryskop. Ten może być skierowany zarówno na front, jak i na tył urządzenia, co znacznie rozszerza funkcjonalność aparatu.

Xiaomi z wysuwanym aparatem peryskopowym

Xiaomi z wysuwanym aparatem peryskopowym

Xiaomi już wcześniej wydało wiele urządzeń z wysuwanym aparatem. Jednak ten nowy projekt, zgłoszony przez Beijing Xiaomi Mobile Software do USPTO (United States and Trademark Office) i WIPO (World Intellectual Property Office), jest niepodobny do żadnego innego. Sam patent nosi naprawdę fantazyjną nazwę, która w wolnym tłumaczeniu brzmi: Urządzenie elektroniczne i ukryty aparat. Co prawda nie znamy daty jego zgłoszenia, wiadomo jednak, że został zatwierdzony 7 stycznia 2021 roku.

Zobacz też: MediaTek Dimensity 1200 trafi do smartfonów realme – firma wdraża strategię dwóch platform

Ze względu na możliwość zmiany ustawienia lustra za pomocą silnika może on być skierowany zarówno do przodu, jak i do tyłu urządzenia. Może to oznaczać brak dedykowanych modułów aparatu z tyłu urządzenia, lub wykorzystanie wysuwanego aparatu, chociażby do zdjęć portretowych. Kolejną zaletą takiego rozwiązania może być wytrzymałość. Wysuwany moduł aparatu jest o wiele bardziej podatny na uszkodzenia. W tym przypadku jego najważniejsze elementy są dobrze ukryte. Oczywiście sam patent nie oznacza, że dostaniemy takie urządzenie. Firma lubi zastrzegać różne nowatorskie rozwiązania niejako na przyszłość, a następnie chować je na dnie szuflady. Jeśli jednak schowanie aparatu za ekranem będzie o wiele trudniejsze, niż obecnie się zakłada, to możliwe, że poznamy projekt tego typu w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy