ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
myBand 4family

myBand 4family – nowa opaska, która może być idealna dla seniorów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

myBand 4family to inteligenta opaska, która może być idealna dla seniorów oraz dzieci. Chodzi głównie o jej możliwości, które odbiegają od tego, co oferują normalne opaski sportowe. Te stały się wyjątkowo popularne, a ich cena pozwala na to, by był w zasięgu praktycznie każdego zainteresowanego. Czym więc wyróżnia się myBand 4family?

myBand 4family

myBand 4family

Wiadomo, że rozwój technologii sprawia, że nie każdy potrafi za nią nadążyć. Trudno wyobrazić sobie, że każda ze starszych osób będzie swobodnie posługiwała się smartfonami czy smartwatchami. Dlatego też powstają urządzenia takie jak myBand 4family. To opaska, która przypomina smartwatcha czy większą opaskę sportową, ale oferuje też funkcje pomocne dla naszych najbliższych. Najważniejszą z nich, która może być bardzo przydatna dla starszych osób, będzie możliwość dzwonienia z myBand 4family. Urządzenie wyposażone jest bowiem w slot na kartę nano SIM, ale obsługuje tylko sieć 2G.

Oznacza to, że zawsze można mieć ze sobą telefon. Dodatkowo opaska wyposażona została w funkcję SOS. Jeżeli coś się stanie, wystarczy wcisnąć przycisk na wyświetlaczu, by powiadomić odpowiednie osoby. W specjalnej aplikacji dodawane są kontakty, które mają zostać poinformowane w razie konieczności. Sprzęt posiada także moduł GPS, a jego odczyty mogą zobaczyć także członkowie rodziny. Można ustawić specjalne, bezpieczne strefy, a w chwili, kiedy posiadacz opaski znajdzie się poza nim, zostanie wysłane specjalne powiadomienie.

Zobacz też: Jakie są internetowe trendy, które związane są ze zdrowiem?

Urządzenie wyposażone zostało w wyświetlacz TFT o przekątnej 1’’ (rozdzielczość 128×96 pikseli). Procesorem został tutaj MediaTek MTK2503AE, a towarzyszą mu 32 MB RAM oraz 64 MB na dane. Akumulator o pojemności 580 mAh ma pozwolić na pracę do 5 dni na jednym ładowaniu. myBand 4family posiada normę IP66, czyli jest odporny na zachlapania i kurz. Nie zabrakło krokomierza, ale i pulsometru oraz ciśnieniomierza. Sprzęt wyceniono na 299 złotych, czyli sporo drożej, niż w przypadku zwykłych opasek sportowych. I co sądzicie o takim sprzęcie?

Źródło: Telepolis / mPTech

Sprawdź najnowsze wpisy