Najpłynniejsze smartfony 2020 roku to pojęcie dość względne. Benchmark Master Lu opublikował swoje zestawienie urządzeń, które działają po prostu najlepiej i korzystanie z nich jest najwygodniejsze. Na liście urządzeń trudno jednak znaleźć takie, które bez problemu kupimy w Polsce. Całą listę można więc potraktować jako ciekawostkę, która pokazuje, że w naszym kraju brakuje kilku naprawdę interesujących urządzeń.

Najpłynniejsze smartfony 2020 roku

Najpłynniejsze smartfony 2020 roku

Do benchmarków można podchodzić z pewną nieufnością, ale nie zmienia to tego, że dobrze czasem spojrzeć na podobnego rodzaju podsumowania. Tym razem „na warsztat” wzięto najpłynniejsze smartfony, które pojawiły się w 2020 roku. Chodziło tutaj głównie o wrażenia z użytkowania sprzętów. Brak przycięć i problemów z wydajnością. Po raz pierwszy też dwa urządzenia przebiły barierę 200 punktów w benchmarku. Mowa tutaj o modelach, których w Polsce nie dostaniemy, a konkretniej o Xiaomi Mi 10 Ultra oraz Redmi K30s Ultra. Tak prezentuje się TOP 10 najpłynniejszych smartfonów 2020 roku.

  1. Xiaomi Mi 10 Ultra
  2. Redmi K30s Ultra
  3. Oppo Find X2 Pro
  4. Nubia Red Magic 5S
  5. Oppo Ace2
  6. Huawei Mate 40 Pro
  7. Nubia Red Magic 5G
  8. Honor 30 Pro +
  9. Huawei P40 Pro +
  10. iQOO Neo3

Zobacz też: Tak prezentuje się Sony Xperia 10 III – co może zaoferować?

W uzasadnieniu wyniku wspomniano o tym, że Xiaomi Mi 10 Ultra charakteryzuje się wyjątkowo płynnym w działaniu ekranem z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Do tego dochodzi jeszcze RAM LPDDR4 oraz UFS 3.1. Chwalono także nakładkę MIUI 12, która miała działać znacznie lepiej, niż poprzednie wersje, a tym samym dawać lepszy komfort pracy. To wszystko miało sprawić, że smartfon działał wyjątkowo płynnie, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w rankingu. Kolejnego modelu na liście, czyli Redmi K30s Ultra także nie dostaniemy w naszym kraju. Zresztą to samo można powiedzieć o większości sprzętów, które znajdują się na powyższej liście. Jak uważacie, mamy czego żałować?

Źródło: GizChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.