Premiera rodziny iPhone 12 odbyła się w październiku ubiegłego roku. Smartfony zostały przyjęte bardzo ciepło, choć niektóre modele cieszą się zauważalnie większym zainteresowaniem od innych. Doskonale dowodzi tego fakt, że Apple zdecydowało się zmniejszyć produkcję iPhone’a 12 mini na rzecz iPhone’a 12 Pro. Popyt jest tak duży, że zaskoczył samego giganta z Cupertino.

Mniejsza produkcja iPhone’a 12 mini, większa iPhone’a 12 Pro

iPhone 12 mini mniejsza produkcja

iPhone 12 mini nie osiąga zbyt dobrych wyników sprzedażowych, choć nie można go określić mianem klapy. Niemniej jednak wyraźnie lepiej radzą sobie inni przedstawiciele rodziny iPhone 12, a w szczególności iPhone 12 Pro, który cieszy się zainteresowaniem wyższym od oczekiwań Apple. W związku z tym gigant z Cupertino zdecydował się zredukować produkcję iPhone’a 12 mini o 2 miliony sztuk na rzecz iPhone’a 12 Pro. Mówiąc prościej – z fabryki wyjedzie o 2 miliony mniej iPhone’ów 12 mini i 2 miliony więcej iPhone’ów 12 Pro. Informacja pochodzi z raportu serwisu MacRumors.

Zobacz także: iPad mini 6, czyli Apple eksperymentuje z dziwnymi rozwiązaniami

Ten ruch ma pomóc w zredukowaniu czasu oczekiwania na iPhone’a 12 Pro, który obecnie w wielu miejscach na świecie wynosi średnio 10 dni. Na żaden model iPhone’a z ostatnich czterech lat nie trzeba było czekać aż tak długo, co tylko udowadnia, że zainteresowanie jest ogromne. Zmniejszenie produkcji iPhone’a 12 mini nie powinno przełożyć się na dłuższy czas oczekiwania na jego dostarczenie, bo według ostatniego raportu model ten odpowiada tylko za 6% całkowitej sprzedaży serii iPhone 12. Mając to na uwadze, trudno się dziwić, że Apple zdecydowało się na taki krok.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.