ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xperia 1 III specyfikacja

Sony Xperia 10 III – pierwsze rendery i częściowa specyfikacja

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Sony Xperia 10 III pozuje na pierwszych renderach i próżno doszukiwać się tutaj dużych zmian względem tego, do czego przyzwyczaił nas już producent. Wiele zależało będzie od tego, ile za smartfona przyjdzie nam zapłacić. To pozostaje jeszcze tajemnicą, ponieważ urządzenie oficjalnie zobaczymy najprawdopodobniej dopiero pod koniec lutego.

Sony Xperia 10 III – rendery i specyfikacja

Sony Xperia 10 III
Sony Xperia 10 III

Smartfony od Sony to do ciekawy segment rynku. Japończycy trochę odpuścili temat telefonów i coraz rzadziej dostajemy od nich nowe modele. Firma mogłaby nieźle namieszać na średniej półce, gdyby tylko ich urządzenia były odpowiednio wyceniane. Mając taką konkurencję, jak Samsung, Xiaomi czy ostatnio realme, trudno oczekiwać cudów, kiedy cena jest wysoka. Czy w przypadku Sony Xperia 10 III będzie podobnie? Poprzedni model kosztuje teraz około 1600 złotych, co dalej jest wysoką ceną, więc możemy się spodziewać, że nowa Xperia będzie droższa. Miejmy nadzieję, że nieznacznie, bo zapowiada się naprawdę interesująco.

Rendery Sony Xperia 10 III pokazują, że zmian w wyglądzie dużych nie będzie. Sprzęt ma być odrobinę mniejszy (wymiary 154 x 68 x 8,3 mm), niż Xperia 10 II, ale rozmiar ekranu pozostanie bez zmian (6 cali, proporcje 20:9, FHD+). Ramki wokół wyświetlacza wydają się być mniejsze, a na froncie czekają jeszcze głośniki stereo. Do tego dochodzi złącze miniJack 3.5 mm, które umieszczone będzie na górnej krawędzi. Na bocznej czekał będzie na użytkowników czytnik linii papilarnych. Jeżeli chodzi o aparaty, to najprawdopodobniej pojawi się tam zestaw 12 Mpix (główne oczko) oraz dwóch 8 Mpix (teleobiektyw oraz szeroki kąt).

Zobacz też: Co wybrać zamiast WhatsApp-a?

Procesorem zarządzającym powinien zostać Qualcomm Snapdragon 690 5G, a do tego dojdzie 6 GB RAM i 128 GB na dane. Nie jest jeszcze pewne, czy smartfon będzie wodoszczelny, ale byłoby to wskazane. Teraz tylko czekać na premierę.

Źródło: Twitter onLeaks / The Voice

Sprawdź najnowsze wpisy