ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ulefone Armor 12 z Dimensity 1200

Ulefone Armor 12 – pancerny flagowiec z prawdziwego zdarzenia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zaledwie wczoraj poznaliśmy najnowszy flagowy układ MediaTeka, jakim jest Dimensity 1200. Przy okazji pojawiły się także doniesienia o pierwszych smartfonach realme z tym procesorem. W międzyczasie poznaliśmy kolejny, dość nietypowy sprzęt, który dołączy do flagowców napędzanych tajwańskim układem. Mowa tu oczywiście o wspomnianym w tytule Ulefone Armor 12 — pierwszym pancernym flagowcu godnym 2021 roku. 

Ulefone Armor 12 z Dimensity 1200

Ulefone Armor 12 z Dimensity 1200

Na smartfon ten będziemy musieli jednak trochę poczekać. Producent zdradził, że zadebiutuje jeszcze w tym roku, jednak będzie to miało miejsce raczej w jego drugiej połowie. Sama nazwa urządzenia, czyli Armor 12 nie odnosi się tylko do dwóch pierwszych cyfr modelu procesora. Ulefone postanowiło w jego przypadku zaprząc do pracy 12 GB RAM. Na szczęście w przypadku pamięci masowej producent odpuścił sobie cyfry układające się w liczbę dwanaście i postawił na 256 GB.

Zobacz też: Wniosek o dowód osobisty złożony online? Wkrótce zniknie ta możliwość

Niestety, to jedyne informacje, jakie producent zdradził na temat samego urządzenia. Biorąc jednak pod uwagę, że będzie to pancerny Ulefone, to możemy liczyć na olbrzymią baterię oraz naprawdę mocną budowę urządzenia. Warto tu podkreślić, że jak dotąd smartfony tego typu od chińskich producentów raczej unikały flagowych podzespołów. Tak, jakby zakładali, że ludzie potrzebujący pancernego urządzenia nie przykładali większej uwagi do jego wydajności. Nie wiadomo, czy Ulefone Armor 12 jest w jakiś sposób wyjątkowy, czy też wskazuje na zmianę strategii w tej kwestii. Pamiętajmy przy tym, że nie sama moc czyni flagowcem, ale także inne dodatki, jak chociażby aparat porządnej klasy. Jeśli Ulefone zadba i o tę kwestię, to może się to okazać idealnym smartfonem dla różnej maści prodróżników.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy