ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiadomości Google przestaną działać na wielu urządzeniach

Wiadomości Google mogą wkrótce przestać działać na wielu urządzeniach z Androidem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiadomości Google, mimo że nie są narzucone przez giganta jako aplikacja domyślna, to i tak wypierają autorskie aplikacje poszczególnych producentów. Tym samym stają się one niejako standardową aplikacją do wysyłania wiadomości tekstowych na Androidzie. I celowo nie napisałem tutaj słowa SMS. Warto bowiem pamiętać, że jeśli wysyłamy wiadomość do innych użytkowników tej aplikacji, to przyjmuje ona formę RCS. A przynajmniej dzieje się tak czysto teoretycznie, ponieważ zależy to jeszcze od operatora i producenta smartfona. Okazuje się jednak, że wkrótce nie wszyscy będą mogli się cieszyć z użytkownika tej aplikacji Google. 

Wiadomości Google przestaną działać na wielu urządzeniach

Wiadomości Google przestaną działać na wielu urządzeniach

Wiadomości Google wkrótce przestaną działać na urządzeniach bez certyfikatów GMS. To oznacza, że wiele nowszych smartfonów Huaweia nie będzie już w stanie wspierać tej aplikacji. Jak podaje XDA wynika tak z ciąg kodu w odnalezionego w wersji aplikacji oznaczonej jako 7.2.203. Ten pokazuje komunikat zgodności, który ma być wysyłany do niecertyfikowanych użytkowników systemu Android, a wiadomość brzmi następująco:

W dniu 31 marca Wiadomości przestaną działać na niecertyfikowanych urządzeniach, w tym na tym.

Zobacz też: To nie jest koniec LG! Firma nie zamierza wycofywać się z rynku smartfonów

Google prawdopodobnie wprowadza tę zmianę ze względu na fakt, że niedawno Wiadomości Google uzyskały wsparcie dla szyfrowania typu end-to-end, które zaczęło się pojawiać w zeszłym miesiącu. Ta funkcja była długo oczekiwana od czasu wprowadzenia RCS. Ma ona zagwarantować, że czaty pozostają bezpieczne i chronione. Na razie jest ona dostępna tylko dla użytkowników wersji Beta. W przypadku niecertyfikowanych urządzeń, Google nie może zapewnić takiej samej ochrony. Dlatego też odcięcie ich od wsparcia aplikacji jest rozwiązaniem problemu. 

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy