Chrome w wersji 88 właśnie zadebiutowało na smartfonach i komputerach. Wraz z najnowszą wersją przeglądarki doszło do niej do kilku dość istotnych zmian. Te skupiają się głównie wokół bezpieczeństwa użytkowników. Jedna z nowych funkcji sprawdza, czy hasła zapisane w zintegrowanym menadżerze są odpowiednio silne. Jest też kilka drobnych usprawnień w interfejsie użytkownika, w tym ulepszenia trybu ciemnego i podpowiedzi.

Chrome 88 z lepszym menadżerem haseł

Chrome 88 z lepszym menadżerem haseł

Oczywiście najważniejszą funkcję w nowej wersji przeglądarki pełni wyżej wspomniany menadżer haseł. Użytkownicy są teraz w stanie sprawdzić swoje hasła, klikając na swoje zdjęcie profilowe, a następnie ikonę klucza. Czyli na elementy oznaczone odpowiednio kolorami indygo i czerwonym. Użytkownicy mogą również wpisać w pasku adresu:

chrome://settings/passwordsword

Chrome 88 z lepszym menadżerem haseł

 Z tego miejsca należy wybrać opcję Sprawdź hasła, a Chrome wyświetli listę tych, które uzna za słabe lub złamane. Jak widać na powyższej grafice, jedno z moich haseł powinno zostać zmienione. Chrome pozwala również użytkownikom aktualizować wiele haseł i nazw użytkowników, wchodząc w Ustawienia Chrome. Działa to obecnie w przypadku wersji na komputery osobiste i iOS.  Android wkrótce otrzyma tę funkcję. 

Zobacz też: Patrzenie na ekran laptopa pod złym kątem może przejść do historii dzięki Microsoftowi

To jednak nie koniec nowości. Tryb ciemny w Chrome został ulepszony poprzez zaciemnienie pasków przewijania. Dodatkowo nie są już obsługiwane niepewne adresy URL FTP. Ponadto prośba o uprawnienia pojawia się obok paska adresu, a nie w natrętnym wyskakującym okienku. Ostatnią z nowych funkcji jest wyszukiwanie kart, które już jakiś czas temu zagościło na Chrome OS. Teraz jest dostępne także dla pozostałych systemów komputerowych.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.