realme będzie jednym z producentów smartfonów, który jako pierwszy wprowadzi nowy procesor MediaTek Dimensity 1200 do swoich urządzeń. To jednak nie wszystko, co realme planuje zrobić, ponieważ poznaliśmy ostatnio ciekawą strategię, którą firma chce wprowadzić w swoich urządzeniach. Ma zamiar rozwijać swoje sprzęty w oparciu o dwie platformy – MediaTek oraz Qualcomm.

realme z MediaTek Dimensity 1200

MediaTek Dimensity 1200 realme

Dziś zaprezentowano dwa nowe procesory od MediaTek. Szerzej o Dimensity 1200 oraz Dimensity 1100 pisał dla Was Kacper w osobnym wpisie, więc warto do niego zajrzeć. Mówiąc jednak w skrócie, nowe podzespoły mają charakteryzować się większą oszczędnością energii oraz samą wydajnością. Wykonane też zostały w 6-nanometrowym procesie technologicznym, co w przypadku serii Dimensity jest nowością. Model 1200 to już półka premium, która ma trafiać do najnowszych smartfonów. I jednym z producentów, który ma skorzystać z procesora w pierwszej kolejności, będzie realme.

Firma ma zamiar mocno urozmaicić swoje portfolio i już niedługo zobaczymy ich kolejne modele. Będą to realme X9 Pro oraz realme Race Pro. I to właśnie ten pierwszy model ma być wyposażony w nowy procesor MediaTek Dimensity 1200. Jednak realme nie zamierza się ograniczać tylko do jednej platformy i będzie produkowało telefony także w oparciu o rozwiązania Qualcomma. Drugi ze wspomnianych wyżej modeli będzie miał pod maską Snapdragon 888, więc w obu przypadkach mówimy o flagowcach.

Zobacz też: Boty wykupują PlayStation 5 ze sklepów – to się szybko nie skończy.

W przyszłości użytkownicy realme będą mogli wybierać pomiędzy modelami z MediaTek i Qualcomm na pokładzie. Ma to dawać większy wybór, bo możemy się spodziewać, że różnice w cenie też będą zauważalne, choć w obu przypadkach mówimy o bardzo wysokiej wydajności. realme ma za sobą bardzo dobry rok na rynku i wygląda na to, że nie zamierza odpuszczać, a wręcz przeciwnie.

Źródło: realme

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.