Netflix pochwalił się tym, ilu ma użytkowników. Ponad 200 milionów kont robi ogromne wrażenie, ale nie oznacza to, że platforma może teraz odpuścić i liczyć na to, że tak już będzie zawsze. Ostatni rok był dla Netflixa wyjątkowo łaskawy, a dużo pomogła platformie pandemia. Netflix ma już bardzo ambitne plany na przyszłości, które mogą tylko powiększyć liczbę subskrybentów.

200 milionów kont na Netflix – najchętniej oglądane filmy i seriale

The Crown
The Crown

Przymusowe zamknięcie w domach i to praktycznie na całym świecie sprawiło, że coraz częściej i chętniej szukało się zajęcia. Jednym z nich był oczywiście Netflix, co widać po opublikowanych przez platformę danych. 203,6 milionów kont na całym świecie to liczba, która robi ogromne wrażenie. W czwartym kwartale zeszłego roku na platformie pojawiło się 8,5 miliona nowych użytkowników, a w samym 2020 roku przyszło ich ponad 37 milionów. Lockdown miał na wzrost zainteresowania ogromny wpływ i firma dalej spodziewa się wzrostów w kolejnych miesiącach, choć te mogą być już mniejsze, niż dotychczas.

Netflix miał w poprzednim roku kilka prawdziwych hitów, które przyciągały do siebie widownię. Jednym z nich był serial „Gambit Królowej”, który w ciągu pierwszych czterech tygodni, przyciągnął ponad 63 miliony osób. Warto jednak dodać, że Netflix wyniki oglądalności liczy jako „gospodarstwa domowe”, czyli widzów mogło być znacznie więcej. Jednak w 2020 roku popularniejszy od „Gambitu Królowej” był serial „The Crown”, którego czwarty sezon pobił wyniki oglądalności wszystkich poprzednich. Ponad 100 milionów gospodarstw domowych ma już produkcję za sobą.

Zobacz też: Alibaba stworzy w Polsce własne automaty pocztowe? Są na to szanse.

Także filmy wyprodukowane przez Netflixa cieszyły się ogromną popularnością. „Niebo o północy” obejrzało ponad 72 miliony, a „Będziemy bohaterami” ponad 53 miliony. W tym roku Netflix planuje niemal zasypać swoich odbiorców nowymi produkcjami, więc o ile będą trzymały poziom, użytkowników może tylko przybywać.

Źródło: The Verge / Wirtualne Media

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.