Zgodnie z raportem PatentlyApple, patent Microsoftu określa mechanizm automatycznej regulacji wyświetlacza. Ten może samoczynnie korygować położenie matrycy zgodnie z pozycją użytkownika przed notebookiem. Dzięki temu kąt nachylenia ekranu będzie zmieniony w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszy kąt widzenia. Dzięki temu praca na laptopie w podróży może być o wiele bardziej komfortowa.

Microsoft dostosuje ekran laptopa do patrzącego

Microsoft dostosuje ekran laptopa do patrzącego

Zgodnie z oficjalnymi notatkami dotyczącymi patentu Microsoft, do zmiany orientacji lub kąta nachylenia wyświetlacza nie jest wymagana żadna interakcja z użytkownikiem ani wprowadzanie danych. Oznacza to, że jest to całkowicie zautomatyzowany system, który aktywnie monitoruje i zmienia kąt nachylenia ekranu w zależności od pozycji użytkownika. System ten będzie również w stanie mierzyć odległość oka użytkownika od ekranu. Co więcej, będzie on mógł nawet przetwarzać wymagane zmiany w oparciu o mapowane dane. Rzecz jasna rozwiązanie to nie może być wprowadzone jedynie poprzez aktualizację systemową. Wymaga ono bowiem mechanizmu sterującego pokrywą laptopa. Samo to znacznie wpłynie zarówno na wymiary, jak i masę urządzenia. Warto podkreślić, że producenci starają się raczej ograniczać te dwa parametry.

Zobacz też: Apple Watch pomaga w wykrywaniu COVID-19? Przełomowe badania.

W tej chwili nie wiadomo, czy Microsoft rzeczywiście pracuje nad takim urządzeniem, czy jedynie patentuje ciekawe rozwiązania wymyślone przez jego zespół. Na pewno jednak może to być użyteczne dla wielu użytkowników, w tym profesjonalnych grafików. Kolejną grupą, dla której to może być rozwiązanie kluczowe, są osoby, które cierpią na zaburzenia motoryczne. Firma złożyła wniosek patentowy w grudniu 2020 roku, który został opublikowany 7 stycznia 2021 roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.