Obiektyw Google jest jednym z wielu darmowych, użytecznych narzędzi udostępnianych przez Google. Samodzielna aplikacja dla tej usługi została wydana w Sklepie Play w czerwcu 2018 roku. Teraz, ponad dwa i pół roku później, osiągnęła ona poziom ponad 500 milionów pobrań z oficjalnego sklepu giganta. Tym samym dołączyła ona do elitarnego grona najpopularniejszych programów mobilnych. 

Obiektyw Google pobrano 500 milionów razy

Obiektyw Google pobrano 500 milionów razy

Pewnie wszyscy już o tym wiedzą, ale dla porządku warto przypomnieć, czym jest Obiektyw Google. Otóż to narzędzie do rozpoznawania obrazów i obiektów za pomocą aparatu. Jeśli skierujemy obiektyw smartfona z włączonym Obiektywem Google na przykład na butelkę wody mineralnej, to poinformuje on nas, na co patrzymy, a nawet odnajdzie wodę w wyszukiwarce. To zmyślne narzędzie po raz pierwszy zostało zaprezentowane na targach Google I/O 2017. Jeszcze w tym roku, gigant wyszukiwania zintegrował tę usługę z Asystentem Google w smartfonach Pixel 2 i Pixel 2 XL. Od 2018 roku Obiektyw Google został zintegrowany z Google Photos. Co więcej, kolejni producenci smartfonów dodawali go do swoich aplikacji aparatu. Tym samym popularność aplikacji nie powinna budzić aż tak wielkich emocji. Wielu użytkowników smartfonów dostaje ją bowiem w pakiecie z telefonem. 

Zobacz też: Made in Vietnam – fani Apple wkrótce pokochają ten napis

Oprócz rozpoznawania przedmiotów Obiektyw Google ma o wiele większe możliwości. Potrafi na przykład skanować tekst, a nawet tłumaczyć go w locie. Jest w stanie nawet rozwiązywać zadania matematyczne, które mu pokażemy. Mamy więc do czynienia z niezwykle potężnym i wszechstronnym narzędziem. W tym wypadku dobrym pytaniem byłoby, jak wiele osób korzysta z niego regularnie.

Źródło: Gizmochina