Xiaomi ma w Chinach swój własny, chociaż mały, ekosystem. Niektóre aplikacje będące jego częścią, jak chociażby chmura Xiaomi są zintegrowane z MIUI, chociaż korzystanie z nich nie są obowiązkowe. Warto tu dodać, że gigant dysponuje także własnym komunikatorem, czyli Mi Talk. Wkrótce jednak sytuacja ta ulegnie całkowitej zmianie, ponieważ firma wkrótce go zamknie.

Xiaomi zamyka Mi Talk

Xiaomi zamyka Mi Talk

Xiaomi po raz pierwszy uruchomił MiTalk w listopadzie 2010 roku, czyli znacznie wcześniej niż Tencent uruchomił popularny WeChat. Warto dodać, że komunikator Xiaomi kilka lat temu był dość popularny. Mógł się on pochwalić bazą aż 70 milionów użytkowników. Znacznie gorzej, chociaż wciąż przyzwoicie wyglądała liczba aktywnie korzystających z niego osób. Tych było już 7,5 miliona. To jednak jest stan na 2014 rok. Z biegiem lat popularność aplikacji MiTalk znacznie się zmniejszyła. W związku z tym zespół Mi Talk ogłosił, że w przyszłym miesiącu serwis zostanie zamknięty. Dokładniej rzecz biorąc, Xiaomi pozbędzie się tej usługi 19 lutego 2021 roku.

Zobacz też: MediaTek Dimensity 1100 zapełni lukę pomiędzy średniakami a klasą premium

Dlatego też marka zaleca, aby użytkownicy eksportowali swoje historie rozmów, dane osobowe i inne informacje. To dość istotne, ponieważ stracą taką możliwość po wyłączeniu komunikatora. Firma nie podała oficjalnej przyczyny zamknięcia usługi. W oficjalnym komunikacie pada jedynie wzmianka o zmianach w prowadzeniu biznesu przez Xiaomi. Najprawdopodobniej jednak przyczyną była mała popularność komunikatora. To jednak tylko spekulacje. Oczywiście z naszej perspektywy to jedynie ciekawostka. Komunikator Xiaomi nigdy nie zdobył jakiejś szczególnej popularności w naszym regionie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.