Alibaba automaty pocztowe AliExpress

Alibaba może uruchomić w Polsce automaty pocztowe – czy InPost ma powody do obaw?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Alibaba i własne automaty pocztowe w Polsce to ciekawy pomysł, które może już niedługo zostać zrealizowany. Obecnie to InPost ma największą w naszym kraju bazę podobnych urządzeń, ale konkurencja nie śpi. I choć dalej mówimy tylko o przypuszczeniach, to pojawiły się pewne informacje, które pokazują, że faktycznie coś może się niedługo zmienić.

Alibaba i automaty pocztowe w Polsce

paczki

Paczkomaty InPostu wyrastają jak grzyby po deszczu i nic tylko pogratulować sukcesu. Jednak konkurencja także ma ochotę uszczknąć kawałek tortu dla siebie. Nad swoimi rozwiązaniami pracuje intensywnie Poczta Polska, a i Allegro miało pomysł, by wejść w ten biznes. Teraz wygląda na to, że kolejnym graczem na polskim rynku może być Alibaba. Mówimy tutaj o ogromnej firmie, która jest właścicielem m.in. AliExpress. Skąd w ogóle pomysł, że automaty pocztowe od Alibaby miałyby się pojawić w Polsce?

Wszystko rozchodzi się o ogłoszenie o pracę, które znalazło się na LinkedIn. Alibaba Group poszukuje bowiem pracownika, który zajmowałby się rozwijaniem w Polsce systemu samodzielnego odbierania paczek. Osoba zatrudniona w firmie będzie miała zajmować się wdrożeniem systemu, współpracą z lokalnymi firmami oraz nadzorem nad całym procesem. Pracownik miałby także decydować o tym, gdzie zostaną umieszczone takie automaty pocztowe oraz nadzorem nad tym, by sprzęty odpowiednio działały i były stale konserwowane. Mówiąc prościej – Alibaba szuka kogoś, kto pomoże im wystartować z własnymi automatami paczkowymi.

Zobacz też: Recenzja Cyberpunk 2077 – czy polubiliśmy się z grą?

Oczywiście sam fakt, że Alibaba szuka nowego pracownika, nie musi od razu oznaczać, że takie automaty pocztowe faktycznie się pojawią. InPost nie ma więc powodów do obaw, bo zanim coś takiego w ogóle by powstało, minie jeszcze sporo czasu. Paczki z AliExpress można zamawiać do paczkomatów InPostu, więc zainteresowanie tego typu automatami nie jest zaskoczeniem. Jeżeli doszłoby do ich postawienia, te w pierwszej kolejności pojawiłby się w Warszawie. Co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło: Wiadomości Handlowe / LinkedIn

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy