Plany Honora na 2021 rok

Honor może wrócić z GMS na pokładzie – nowe otwarcie na starych klientów

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Honor może już niedługo pokazać sprzęty, które będą obsługiwały usługi Google. GMS jest dla wielu użytkowników podstawą, jeżeli chodzi o korzystanie ze smartfonów. Rozłam między Huawei, a Honorem, otworzył temu drugiemu drogę, która do tej pory wydawała się być zatarasowana. Czy Honor z GMS na pokładzie przemówi do klientów?

Honor z GMS – co wiadomo?

Honor 10X Lite
Honor 10X Lite

Według dziennika Kommersant Honor pracuje właśnie nad smartfonami, które będą mogły normalnie korzystać z usług Google. Kiedy firma była jeszcze pod skrzydłami Huawei, obowiązywał ich taki sama zakaz, więc nie było to możliwe. Kiedy doszło do sprzedaży marki, szansa na powrót do usług Google znowu się pojawiła. Najprawdopodobniej najbliższa premiera, czyli smartfon Honor V40 5G, dalej będzie jeszcze korzystał z HMS, ale kolejne modele faktycznie mogą już obsługiwać GMS. Czy modele, które będą obsługiwały już usługi Google, pojawią się także w Polsce? Na razie za wcześnie na to, by odpowiadać na takie pytanie.

Honor od dłuższego czasu nie wprowadzał do Polski nowych sprzętów, a już na pewno nie smartfonów. Smartwatche tak, ale nowych telefonów producenta nie było można już kupować. Sytuacja może się zmienić, jeżeli Honor zdecyduje się powrócić do Google Mobile Services. Wprawdzie Huawei radzi sobie lepiej, niż dobrze, korzystając z własnego rozwiązania, to wielu użytkownikom po prostu brakuje GMS. To też szansa dla producenta, by po raz kolejny zaistnieć na „szerokich wodach”. Honor nigdy nie zdobył takiej popularności, jak Huawei, ale wiele jeszcze może się zmienić. Przecież model Honor V40 5G, którego powinniśmy zobaczyć w najbliższy piątek, zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Zobacz też: Zmiany w AppGallery – sklep z aplikacjami wygląda teraz lepiej.

Na potwierdzenie tego, czy faktycznie Honor powróci z GMS na pokładzie, przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Zapewne do wczesnej wiosny lub nawet lata, choć niewykluczone, że przy okazji najbliższej premiery, firma zdradzi więcej szczegółów odnośnie swoich planów na przyszłość. Czekacie na Honora z usługami Google?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy