Pojawiły się zmiany w AppGallery, czyli oficjalnym sklepie z aplikacjami od Huawei. Nowy wygląd aplikacji jest już dostępny w wersji 11.0.2, więc każdy, kto korzysta z rozwiązania producenta, może już samodzielnie przetestować, co się zmieniło. Huawei postanowił wyszczególnić w swoim sklepie kilka rzeczy, na które najczęściej zwracali uwagę użytkownicy. Co dokładnie się zmieniło?

Zmiany w AppGallery

Nowy wygląd AppGallery
Nowy wygląd AppGallery

Trzeba przyznać, że Huawei stara się coraz bardziej, by przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. W AppGallery pojawia się coraz więcej aplikacji, które mają ułatwiać życie użytkownikom, a tych w języku polskim ma być ponad 4900. Łącznie samych aplikacji znajdziemy tam ponad 96 tysięcy, a z rozwiązania Huawei korzysta już ponad pół miliona użytkowników miesięcznie. Zważywszy na to, jak sytuacja wyglądała na początku, to ogromny sukces. Nie dziwi więc to, że pojawiają się zmiany w AppGallery tak, by jak najlepiej dostosować sklep do potrzeb klientów. I tak też jest w najnowszej wersji aplikacji.

Nowy interferfejs to przede wszystkim możliwość przeglądania treści w sklepie tak, jak robimy to na portalach społecznościowych. Mamy więc dostęp do feedu, którzy przewijany jest pionowo, co ma ułatwić nawigację po całym AppGallery. Dodatkowo wyszczególniono sekcje, które mogą być dla użytkowników najważniejsze. Chodzi tutaj o Prezenty oraz Kampanie/Promocje. W pierwszej z sekcji użytkownicy mają podsumowanie tego, co mogą dostać, korzystając z AppGallery, czyli np. specjalne punkty do wykorzystania w grach. Druga z sekcji pokazuje natomiast to, jakie nowe promocje są dostępne w poszczególnych aplikacjach.

Zobacz też: Linux, który wygląda jak iPadOS – oto JingOS.

Widać też, że zmiany w AppGallery dotknęły samych gier, które to doczekały się osobnej zakładki. Teraz zdecydowanie łatwiej wyszukać interesujący tytuł i nie trzeba przedzierać się przez wszystkie inne aplikacje. Jest także Lista życzeń, czyli możemy zostać poinformowani o tym, kiedy wyczekiwany przez nas tytuł pojawi się w sklepie.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.