ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia Z4 vs Xperia Z3, czym się różnią?

Autor: Dawid Przewoźnik Kategoria: Newsy
Sony

 
Zapowiedź nowego smartfona od Sony wzbudziła nieco kontrowersji z oczywistych względów. Xperia Z4 prawie wcale nie różni się od poprzedniczki i nawet najwięksi miłośnicy marki mogą zastanawiać się nad sensem kupna tego urządzenia.

 
Największą zmianą w stosunku do modelu Z3 będzie zastosowany procesor. Z4 zostanie wyposażona w Snapdragona 810, czyli nieco lepszą jednostkę niż u poprzedniczki. Drugą różnicą względem Z3 jest przednia kamerka o rozdzielczości 5,1 Mpx i większym polu widzenia. Z4 zostanie także nieznacznie odchudzona do niecałych 7 mm.

Xperia-Z4-on-the-right

 
Dużo bardziej subtelne zmiany dotknęły designu urządzenia. Z4 bardziej nawiązuje do wcześniejszych modeli niż do samej Z „trójki”. Głośniki przeniesiono do krawędzi smartfona podobnie jak w Z2, a kamerka i czujniki zamieniły się miejscami. Z tyłu różnic w zasadzie nie znajdziemy, ponownie ujrzymy taki sam aparat i dobrze znany szklany panel. Układ przycisków również  pozostanie bez zmian i trudno oczekiwać czegokolwiek nowego. Z4 to urządzenie przeznaczone na wschodnie rynki i u nas na szczęście nie pojawi się w takiej formie. Liczymy na informacje o nowym, bardziej innowacyjnym smartfonie.

Xperia-Z4-on-the-left

Źródło: GizChina

Sprawdź najnowsze wpisy