Choć spodziewaliśmy się, że Android Auto 6.0 przyniesie spore zmiany, to okazało się, że na takie przyjdzie użytkownikom dłużej poczekać. Nowa wersja zaczęła się już pojawiać, ale lista zmian jest o wiele bardziej „kosmetyczna”, niż można się było tego spodziewać. I niestety, ale opcja ze zmienianiem tapet jeszcze dostępna nie będzie.

Android Auto 6.0 – co nowego?

Android Auto 6.0 tapeta
Tapeta, która może trafić do Android Auto / Fot. AndroidPolice

Nie oznacza to jednak, że nowe tapety w Android Auto się nie pojawią. Tak się stanie, ale taka opcja będzie uruchamiana systematycznie przez Google i jak zwykle w takich sytuacjach bywa, nie wiadomo kiedy to nastąpi. Jednak w Android Auto 6.0 APK odkryto nowe grafiki, które użytkownicy będą mogli zmieniać. Nie będzie możliwe wybieranie swoich zdjęć, więc dostanie się jedynie grupę fotografii do wyboru. I choć spodziewaliśmy się tego, że taka opcja pojawi się już przy okazji nowej aktualizacji systemu, to niestety tak się nie stało. Można odnieść wrażenie, że nowa wersja Android Auto nie przynosi zmian tak dużych, na jakie zasługuje.

Co więc nowego przynosi Android Auto 6.0? Są to w dużej mierze poprawki, które mają eliminować pomniejsze błędy systemu, na które trafiali użytkownicy. Wśród listy zmian widnieje dokładnie to samo, co ostatnio. Oprócz zmian, które mają naprawiać bugi, Google skupiło się na poprawie funkcjonalności trybu „nie przeszkadzać”. Zmianie uległ też Tryb Ciemny, który według zapewnień producenta, ma działać teraz niezależnie od UI smartfona. To może być użyteczne dla osób, które cenią sobie tę funkcję.

Zobacz też: Czy Android 11 ma problemy z obsługą kontrolerów?

Google nie ma w zwyczaju udostępniania harmonogramów aktualizacji, więc na kolejne nowości trzeba będzie poczekać. Zapewne jeszcze chwilę, co niestety też jest już standardem w przypadku korporacji. Niewykluczone, że użytkownicy zaczną także odkrywać jakieś nowe funkcje czy poprawki, których Google nie udostępniło na liście zmian. Jeżeli więc ktoś korzysta z Android Auto, to może już ściągnąć aktualizację i sprawdzić osobiście, co się zmieniło.

Źródło: Google / AutoEvolution / AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.