Polacy mogą już sprzedawać w Android Market!

Jakub Bereziewicz 2012-02-11


Tak jest! Powołując się na polskie forum Androida – Forum Android.com.pl, możemy Wam przekazać tę świetną wiadomość. Jeden z użytkowników pisze:

„Dzisiaj sprawdzałem „Skonfiguruj konto sprzedawcy” i na liście sprzedawców pojawiła się Polska.
Zarejestrowałem się w Google Checkout, wszystko weszło bez żadnych przeszkód  – mało tego, system googla sam uzupełnił moje dane o te, których użyłem przy zapłacie za konto developera.
Wystawiłem już pierwszą płatną aplikację, czekam na aktualizacje marketu.”

Także widać, że prawdopodobnie nasza wspólna inicjatywa związana z petycją do Google w tej sprawie przyniosła wymierne skutki. Polska w końcu została włączona do listy krajów, z których programiści mogą zamieszczać w Android Market płatne aplikacje. Co to oznacza? W przeciągu kilku następnych miesięcy możemy spodziewać się wysypu bardzo dobrych jakościowo polskich aplikacji.

Aby jednak nie było tak kolorowo, póki co występują małe problemy – np. z działaniem Ad-sense, czyli reklam.
Piszcie w komentarzach czy na Waszych deweloperskich kontach wszystko działa jak należy.

źródło: forum.android.com.pl 

[Dodano 12-02-2012]
Informujemy, że jest to informacja nieoficjalna i zarówno my jak i żaden użytkownik naszego forum nie bierze za nią odpowiedzialności. Google jeszcze nie wypowiedziało się w tej sprawie. • pandik

  „Teraz poważne pytanie, słychać coś o możliwości sprzedaży programów w Polsce?”

  Tyle co zawsze, nic. Nie zrozumcie mnie źle, ale jak dla mnie to puki się ta możliwość nie pojawi fizycznie, namacalnie, oficjalnie to nie ma co dywagować. Google obiecuje już od paru lat a jak jest to każdy widzi. Co gorsza to myślę że problem leży raczej po stronie naszych przepisów fiskalnych a nie niechęci Google.

  Trzeba walczyć z systemem, ja wczoraj wystartowałem 😉
  https://market.android.com/developer?pub=Different+Theme

  Pozdro.
  ps. nie nabijajcie się proszę z angielszczyzny 😉

  • plx

   Czyli tyle co zawsze. No trudno nie mam za dużego wyboru, trzeba czekać.
   Kontynuując temat, nie wiedzieć czemu na notebooku panel administracyjny mam in english, ale za to tam mi wyskoczyło że Google przeprasza za tą sytuację, prace trwają. Proszą też żeby nie wystawiać aplikacji płatnych. W razie czego mogę wrzucić link.

 • plx

  Nie zmienia to faktu że w napadzie szału aktywowałem se konto i nawet mam status: Stan sprzedawcy: [u]Zaakceptowana[/u]. Kilka dni potem pojawił się news o możliwości aktywowania.
  A co… pochwalę się. Tylko nie mogę kasy przelewać bo konto bankowe, ponieważ weryfikuje się prawie 3 tygodnie. 😉
  Teraz poważne pytanie, słychać coś o możliwości sprzedaży programów w Polsce?

 • pandik

  Cześć.
  Jam mówi Google, dodali Polskę na próbę (może w wyniku błędu ale wiadomo że nie powiedzą) i tyle w temacie, teraz sytuacja jest taka że może Polska pojawi się jutro a może za rok…. Miejmy nadzieję że prędzej niż później, inaczej zostanie nam zakładanie kont w Niemczech (wystarczy mieć jakiś adres na podkładkę, niemieckie konto bankowe (na adres w Polsce) można założyć w kraju 😉

 • mozarcik_

  No i przydałoby się sprostowanie że redaktor się pospieszył i że to był jedynie błąd google…. bo teraz ktoś sobie wejdzie i czyta że nieprawda.
  tak btw być może google przymierza się do udostępnienia możliwości sprzedaży w polsce i dlatego taki błąd się pojawił…

 • astralprojection

  i Polska znikła z listy krajów…

 • drake29a

  Niestety to nie pierwszy raz kiedy redaktor wyjechał z „cudami na kiju”, osobiście jak coś czytam chce poznać prawdę, a nie osobistą opinie autora tekstu, lub informację która nie do końca jest prawdziwa.

  Co do tekstu o petycji… pokaż dowód że większość głosów pochodzi z tego forum, o ile zauważyłem to news był przepisany na wielu portalach, poza tym akcja została rozpoczęta przez użytkownika forum, co nie daje portalowi prawa do bezpośredniego podpisywania się pod inicjatywą.

  Piszecie dużo, często nie na temat, a zdarzało się że były serwowane przedruki z zagranicznych stron, tłumaczone na dodatek przez kogoś kto nie do końca znał język angielski.

  Trąbienie niepotwierdzonej informacji jest szczytem nieodpowiedzialności. Albo robicie za poważny portal, i pilnujecie treści albo zmieniacie się w bloga i rzucacie co ślina na język przyniesie. Tak ja to widzę:)

 • rammiro

  Panie ramzixp, proponuję sprawdzić jaka ilość podpisów była przed, a jaka po publikacji na portalu informacji o petycji. 90% podpisów to osoby z Android.com.pl – my to nazywamy naszą wspólną inicjatywą – inicjatywą naszej społeczności. Jest pewna różnica między „naszą”, a „naszą wspólną”.

  Jeśli jest taki wielki problem w tym wszystkim to mogliśmy zacytować wczorajszy komentarz zamieszczony przez usera Spock2:
  [quote]Uwaga Dzisiaj udało mi sie zarejestrować konto sprzedawcy. Wygląda na to, że google uruchamia usługę w PL. Pozdro[/quote]
  Pojawiła się też wczoraj informacja ja kilku profilach FB deweloperów. Jednak postanowiłem zacytować Ciebie – normalna osoba powinna być z tego powodu zadowolona. To zaszczyt być cytowanym przez media.
  Jeśli nie odpowiada to uszanuję to – drugie zdanie w newsie zostało już zmienione.

  Widzę, że co niektórzy tu boją się konkurencji w Markecie. Każda informacja wcześniej czy później i tak wypłynie – nie u nas to obok.

  • ramzixp

   Panie Jakubie, ale nie zaprzeczy Pan, że było to w dziale zamkniętym.
   Informacja jest niesprawdzona, nieprzetestowana i nikt nie chce brać za nią odpowiedzialności.
   Poinformować mieliśmy dopiero, gdy znikną wszelkie problemy.

   Nie ma też żadnego komunikatu google, tak więc ta niepełna możliwość może być równie dobrze, błędem pracownika.

   Zresztą szykuje się Wam konkurencja. Rammiro pisał mi, że powstają codziennie nowe „portale” o androidzie i nie mamy szans. Tylko, że my mamy starą ekipę „stąd” i poważnych ludzi.

   Żegnam Panie Jakubie

   • kaktus283

    [quote name=”ramzixp”]Panie Jakubie, ale nie zaprzeczy Pan, że było to w dziale zamkniętym.
    Informacja jest niesprawdzona, nieprzetestowana i nikt nie chce brać za nią odpowiedzialności.
    Poinformować mieliśmy dopiero, gdy znikną wszelkie problemy.

    Nie ma też żadnego komunikatu google, tak więc ta niepełna możliwość może być równie dobrze, błędem pracownika.

    Zresztą szykuje się Wam konkurencja. Rammiro pisał mi, że powstają codziennie nowe „portale” o androidzie i nie mamy szans. Tylko, że my mamy starą ekipę „stąd” i poważnych ludzi.

    Żegnam Panie Jakubie[/quote]
    Sam masz błąd w mózgu, szukasz dziury w całym – nie znam Cię ale pochwal się może super pro developerze co tam wyskrobałeś i zrobiłeś. Myślę, że forum którego nie odwiedzam za Tobą nie zapłacze…

    • ramzixp

     smart & impressive

 • kubabest

  Polscy deweloperzy żądzą!
  Dobrze, że Google zainteresował się (pod wpływem petycji) państwem pomiędzy tymi, który nie chcą tabletów Galaxy (niemcy), a tymi hackerami (rosja)

 • ramzixp

  Panie szanowny redaktorze, to miało się utrzymać w tajemnicy do czasu zniknięcia problemów w adsense.
  Co jeśli jest to zwykłym bugiem konsoli programisty i zniknie w poniedziałek? 😐

  Ja nie udzieliłem autoryzacji na publikację tego i w razie czego nie ponoszę odpowiedzialności! 🙂

  • piotrpo

   No niestety – problemy w etyce, bieganie za sensacją i brak kompetencji – zdaje się, że autor zamierza zostać zawodowym dzienniikarzem.

  • pawegio

   Gratuluję redaktorowi talentu czytania ze zrozumieniem! Matura mam nadzieję, że jeszcze przed Panem. 😐

  • ramzixp

   … i to napisał redaktor naczelny… prosiłem w tym temacie ! Jeśli to jest błąd, to kompromitujesz głównie siebie i po części mnie, zrzekam się z odpowiedzialności za informację, nie pozwoliłem na cytowanie mnie, a developerów proszę o wstrzymanie się z wystawianiem płatnych aplikacji lub wstrzymanie się nawet z kontem checkout.

   Nie jest jeszcze wszystko dobrze, testy wykazały błędy przy wprowadzaniu ID adsense i odczycie konta z polskim IBANem.

   Jeśli będzie wszystko dobrze, zostaniecie poinformowani. W tej chwili utworzenie checkouta, może Wam generować dodatkowe błędy na przyszłość.

   POPRAWIAJĄC! PETYCJA NIE JEST ŻADNĄ INICJATYWĄ TEGO PORTALU!!!
   TO, ŻE SIĘ WYPOWIADAMY NA TYM FORUM, NIE ZNACZY, ŻE JESTEŚMY OD NIEGO ZALEŻNI.
   JEST TO MOJA INDYWIDUALNA INICJATYWA, W KONSULTACJI Z GRUPĄ DEVELOPERÓW!
   STANOWCZO ODCINAMY SIĘ OD TEGO PORTALU!
   INICJATYWA BYŁA WSPARTA PRZEZ SZEREG PORTALI TECHNOLOGICZNYCH:
   -android.com.pl (wsparta, nie wyszła od Was)
   -antyweb
   -spidersweb
   -duże fanpage na facebooku
   -wykop
   -kilkadziesiąt mniejszych portali i blogów tematycznych
   -tysiące userów systemu Android
   Więc nie przywłaszczajcie sobie żadnych zasług. Nikt indywidualny nie posiada żadnych praw do powodzenia tej inicjatywy! Zwłaszcza ten portal. Powodem sukcesu są użytkownicy systemu i sami developerzy, którzy poświęcali własny czas na kontakty z dużymi portalami.
   Portal też nie ma prawa do cytowania moich wypowiedzi, bez zgody. Zwłaszcza, że wypowiedź była na zamkniętym forum w celu przeprowadzenia testów!!!

   • adevole

    Jeżeli ten cytat by napisany przez Ciebie na forum ACP to jest wlasnościa wlaściciela forum, poczytaj reglamin…

    Jednakże zgadzam się z Tobą jeżeli mówisz prawde, jeśli to test czy coś nie powinno być to ogloszone, a jak już to przynajmniej jakaś notka żeby ludzie kont nie zakadali itp…

    • pawegio

     Dział był zamknięty Panie adwokacie i nie chodzi tu o regulamin tylko o etykę.

    • ramzixp

     Zauważ, że to jest dział zamknięty dla zwykłych userów, byśmy mogli w spokoju dyskutować o biznesie i testować różne rozwiązania…
     Wypadało chociaż, by redaktor naczelny się zapoznał z tematem i zapytał nas o te testy. Ewentualnie opublikował po jakiejkolwiek konsultacji, a NIE CYTUJE BEZMYŚLNIE, zwalając ewentualne konsekwencje na moją osobę…nie będąc całkowicie w temacie, bo taki jest wydźwięk tego artykułu. Poszukał sensacji i tyle. :/

     Moje posty nie są własnością android.com.pl – poznaj prawo

     • adevole

      Ja Ciebie rozumiem, mówie tylko że z systemem nie wygramy

      „.5. Rejestrując się na Forum otrzymujesz możliwość elektronicznego, publicznego wypowiadania się (tzw. postowania) na Forum oraz wyrażasz zgodę na ewentualne wykorzystanie treści swoich wypowiedzi przez android.com.pl wyłącznie na łamach serwisu.

     • ramzixp

      więc wypada się wyrejestrować, zabierając ze sobą sporą grupę developerów…
      … ja rozumiem regulamin, ale etycznie ten artykuł jest po prostu chamski:

      -wtrącając cytat, autor, redaktor naczelny, zwala ewentualną winę, ośmieszenie i konsekwencje na moją osobę, publikując informację nieprzetestowaną do końca, niepubliczną(z zamkniętego działu)…
      -przywłaszcza sobie na korzyść portalu android.com.pl inicjatywę tej petycji
      -naraża developerów, na zastosowanie nieprzetestowanego rozwiązania, które w przypadku niefunkcjonalnego checkouta, może generować błędy i problemy w przyszłości
      -informacja jest niepotwierdzona, w poniedziałek może się okazać, że to błąd pracownika google
      … i co wtedy ?? Gdybym się nie odezwał, oberwałoby się mi od niezadowolonych devów …

      Niekompetencja, szukanie sensjacji i brak etyki dziennikarskiej.

     • adevole

      Dobra, przekonales mnie, pan wasciel wykorzystal to czego nie powinien… ale tym samym stracil wasze zaufanie… – dla niego

   • newwalk

    „Na razie nie, w poniedziałek się okaże, że to błąd Konsoli programisty
    zresztą po co rozpowiadać? Niech wiedzą ludzie tylko z tego działu, napiszemy na głównym to zleci się lawina dzieciaków i każdy będzie chciał programować by móc sprzedawać.”

    Widzę, że pan programista, boi się konkurencji programujących dzieciaków. Cóż za świetny plan. Nie powiemy nikomu, że można sprzedawać i sami będziemy pierwszymi handlarzami… LOL!!!!111one

    Dobrze, że informacja wyciekła. Szkoda, że android.com.pl uważa to za własny sukces.

    • ramzixp

     Następny, który publikuje coś, co jest w zamkniętym gronie 10-15 osób i cytuje mnie wyrywając zdania z kontekstu. Jaki masz nick na forum? Jesteś na liście dostępu do działu? Może moderator? Może redaktor? Przyznaj się, bo takiego nicku nie widzę w liście online na forum. Proszę bardzo.
     Naciągacie zaufanie grupy użytkowników, którym daliście zamknięty dział, grupy która pomagała wielokrotnie w działach otwartych.

     • newwalk

      Taki mam nick na forum 🙂 Trafiłem na ten dział z tego linku: http://forum.android.com.pl/f10/ który był zamieszczony na początku artykułu. Nie muszę być nawet zalogowany na forum, żeby widzieć ten dział 🙂 LOL

     • ramzixp

      To jest główny dział, zwracam Ci honor bo temat został przeniesiony po publikacji artykułu do ogólnodostępnego 🙂
      Wybacz, że naskoczyłem…

 • see_sharp

  a czy założenie konta developerskiego z możliwością dodawania płatnych apek coś kosztuje? (z tego co wiem, np. w sklepie z aplikacjami na Windows Phone jest płatne)

  • uszatypl

   Założenie konta developerskiego kosztuje 25$ nie zależnie czy chcesz sprzedawać płatne czy też darmowe programy

 • Darek61

  No to fiskus też się pewnie ucieszył z nowego źródła dochodu…..

 • PRC

  Fajnie, choć w moim wypadku zatrzymałem się na próbie dodania konta AdSense (bo przez to konto na razie ma chyba spływać wynagrodzenie za sprzedaż w Markecie) – „Failed to add the provided AdSense account. Please check your AdSense Publisher ID and try again. If you received an error message previously, please refresh this page before re-submitting your AdSense Publisher ID.” – Albo „jeszcze chwila”, aż wszystko zaskoczy – albo coś trzeba jeszcze poustawiać… Może jak będę później miał chwilę czasu to sprawdzę…

  • Marek…

   Mam dokładnie ten sam problem.

 • Kia

  Troche zabugowane i nie dziala 😛
  Powiazac z kontem Adsense nie moge bo nie przyjmuje mojego identyfikatora publishera. Dodac numeru konta bankowego tez sie nie da bo:

  (Przykład z 24 znakami: PL27114020040000300201355387)
  Następujące znaki są niedozwolone: L, P

  😉

  • AlvySinger

   Sprobuj wpisac bez PL, bo numer konta to bez PL, proste…

   • lukaszlew77

    PL tutaj jest częścią numeru konta, bo jest to kod IBAN, używany przy transakcjach międzynarodowych.

 • ziele

  Nieźle… to teraz czekamy na udostępnienie pozostałych 4/5 marketu.

  • uszatypl

   Przecież wszystkie inne markety (App Store, Nokia Store, Bada/Samsung Store i Marketplace) już dawno otworzyły się na Polskich programistów.

   • ziele

    Ja mówię o Android Markecie. W Polsce widać tylko 1/5 zawartości czyli aplikacje. A są jeszcze filmy, muzyka, książki i czasopisma. Wejdź sobie przez Tora na Android Market to zobaczysz jakie ochłapy nam zostają.

 • rafal_0

  Teraz wystarczy nauczyć się pisać aplikacje(to nie będzie łatwe) i będzie można zacząć zarabiać.

  • sojuz151

   nie trzeba umieć pisać. Wystarczy zrobić temat do adw i sprzedawać go po 3 pln.

 • kamcio4444

  ładnie 😀 to trzeba się doładować kartę 🙂

 • chmiel00

  no i malinka 😀x