Ładowarki aut elektrycznych od GreenWay trafią na parkingi samochodowe. Firma podpisała umowę z Europark – dokument zakłada, że ładowarki będą oferowane właścicielom parkingów. Takie rozwiązanie zwiększy atrakcyjność wybranych miejsc parkingowych.

Ładowarki od GreenWay trafią na parkingi samochodowe

GreenWay to firma, która stawia stacje do ładowania samochodów elektrycznych m.in. przy hotelach i centrach handlowych. Niejednokrotnie informowaliśmy już o prowadzonych przez nią działaniach. Stacje ładowania w miejscach, gdzie np. robimy zakupy, nie wystarczą jednak, by promować elektromobilność i zapewnić prawdziwy komfort właścicielom aut elektrycznych.

Głęboko wierzę, że jedną z dróg do zwiększenia liczby samochodów elektrycznych w Polsce, jest budowa stacji blisko budynków wielorodzinnych, na ulicach gdzie parkowane są pojazdy na noc – między innymi temu służy podpisana właśnie umowa – mówi Aleksander Czapczyk, dyrektor działu sprzedaży GreenWay Polska. Zauważa on także, że to właśnie czas parkowania pojazdu jest jedną z najlepszych okazji do tego, by go naładować.

Czytaj także: Dawniej sojusznicy, dziś rywale – Intel zamierza rzucić wyzwanie Apple

Firma Europark zajmuje się obsługą parkingów samochodowych, zarządzaniem powierzchniami parkingowymi, a także budową usług przyjaznych użytkownikom parkingów. Obecnie zarządza ponad 200 lokalizacjami parkingowymi w Polsce. Teraz to także kolejny partner GreenWay, firmy, która współpracuje też m.in. z Volvo, Kią, Mazdą, Hyundai’em, InPostem oraz Miastem Katowice.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.