Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold otrzymuje aktualizację do Androida 11

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Samsung to bardzo popularna firma, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnego rodzaju produktów. Nie da się jednak ukryć, że największym wzięciem cieszą się smartfony, które przecież trzeba regularnie aktualizować. Mając to na uwadze, nikogo nie powinien zdziwić fakt, że na najnowszego Androida 11 właśnie załapał się składany Galaxy Fold. Pierwsi użytkownicy mogą już instalować aktualizację.

Galaxy Fold już z Androidem 11 – Samsung wydaje aktualizację

Galaxy Fold Android 11

Galaxy Fold zadebiutował we wrześniu 2019 roku. Pierwszy składany smartfon Samsunga to reprezentant wysokiej półki wydajnościowej, o czym świadczy m.in. obecność Snapdragona 855 na pokładzie. Sprzęt trafił do sprzedaży z Androidem 9 Pie, ale z czasem dostał aktualizację do Androida 10, by teraz załapał się na Androida 11. Uaktualnienie dla wariantu LTE jest już dostępne we Francji, natomiast dla wersji 5G mogą je aktualnie pobierać obywatele Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jak to zwykle bywa, nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: Brak ładowarki w zestawie – Samsung wyciągnie wtyczkę także w innych modelach

Aktualizacja dla wersji LTE została oznaczona ciągiem znaków F900FXXU4DUA1, a dla wariantu 5G – F907BXXU4DUA1. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić przede wszystkim dymki czatu, jednorazowe uprawnienia, a także odświeżony interfejs użytkownika i styczniowe poprawki bezpieczeństwa. Na razie ciężko powiedzieć, kiedy uaktualnienie dotrze do Polski, ale niewykluczone, że już na dniach. Zainteresowanym osobom nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy