Za kilka dni Donald Trump opuści fotel prezydenta USA. Jego ostatnie dni na stanowisku przebiegają niezwykle pracowicie… Chociaż podejrzewam, że wiele z amerykańskich przedsiębiorstw wolałoby, aby obecna administracja była o wiele bardziej leniwa. Wygląda bowiem na to, że władze USA starają się w kilka dni zrealizować plany polityczne związane z wojną handlową, które normalnie byłyby rozłożone na kilka miesięcy. I tak Huawei i ponad 150 firm z USA dostają kolejny cios od rządu Donalda Trumpa.

USA odrzuca masowo wnioski o licencję na Huaweia

USA odrzuca masowo wnioski o licencję na Huaweia

Obecnie, aby amerykańskie firmy mogły współpracować z Huaweiem, muszą zdobyć odpowiednią licencję. Ta w swych założeniach ma być przeznaczana jedynie dla firm, których produkty nie zagrażają bezpieczeństwu USA. Sam proces jest niezwykle długi, więc decyzje dla poszczególnych firm zapadają z dużym opóźnieniem. Warto jednak podkreślić, że niektórym firmom udało się zyskać rzeczoną licencję. Inne były odrzucane, lub zawieszone w stanie niewiedzy. A przynajmniej tak to wyglądało do dzisiejszej nocy. Otóż Departament Handlu USA miał odrzucić ponad 150 wniosków od amerykańskich firm, które czekały na rozpatrzenie od miesięcy.

Zobacz też: Xiaomi wydaje oświadczenie — firma nie współpracuje z żadnym rządem

To jednak nie koniec rewelacji. Kolejne informacje to jedynie niepotwierdzone przecieki. Wynika z nich jednak, że firmy, które już otrzymały licencje, jak na przykład Intel, mają je teraz stracić. Huawei i inne firmy mogą mieć jeszcze pewne nadzieje ze względu na możliwość odwołania się od tej decyzji. Będzie to jednak zależało od stanowiska administracji Bidena w sprawie stosunków gospodarczych i politycznych rządu z Chinami.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.