ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mediatek nie próżnuje: MT6735 i MT6797

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
mediatek-mt6595

Do niedawna mediatek był firmą, której układy znajdowały się głównie tylko w chińskich telefonach, tabletach czy nawigacjach GPS. Od jakiegoś czasu, dzięki coraz lepszym procesorom nawet znani producenci stosują je w swoich urządzeniach.

Zacznijmy od procesora MT6735. W testach Geekbench pojawił się właśnie wpis dotyczący tego procesora razem z jego wynikami. Według udostępnionych informacji układ będzie posiadał cztery rdzenie taktowane zegarem 1.3 GHZ oraz układ graficzny Mali T-720 z obsługą rozdzielczości FullHD. Na zrzucie skonfrontowano go ze Snapdragonem 410, który przegrywa z nowym chipem Mediateka.

MT6735

Kolejną nowością jest Mediatek Helio X20 oznaczany symbolem MT6797.  Będzie to dziesięciordzeniowy procesor podzielony na trzy „grupy”. Pierwsza złożona z 4 rdzeni Cortex A-53 o taktowaniu 1.4 GHZ ma służyć no najmniej wymagających działań oszczędzając energię. Kolejne 4 rdzenie A-53, tym razem taktowane zegarem 2.0 GHZ przydadzą się w bardziej wymagających działaniach. Ostatnia grupa to 2 rdzenie Cortex A-72 o taktowaniu aż 2.5 GHZ, które mają służyć do najbardziej wymagających działań. Masowa produkcja tego układu ma ruszyć w lipcu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy