ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 14

Plany Apple? iPhone 13 z czytnikiem w ekranie, składany konkurent Galaxy Z Flip i MiniLED

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Patrząc na plotki dotyczące nowych produktów Apple, można odnieść wrażenie, że jest to najbardziej niepewna kraina. Amerykanom udaje się skutecznie ukrywać swoje tajemnice przez naprawdę długi czas. Dlatego na wszelkie raporty trzeba patrzeć przez pewien pryzmat, który składa się z dozy wyobraźni, dalekich projektów Apple oraz samego faktu, że giganta z Cupertino stać na chowanie w szafie niesprawdzonych prototypów. Tym samym przyjrzyjmy się najnowszym doniesieniom związanym z iPhonem 13, Touch ID, składanym smartfonem oraz ekranami MiniLED.

Ambitne na plany Apple — pojawia się iPhone 13 z nowym Touch ID w ekranie, składany model i ekrany MiniLED

iPhone 13

Apple już dawno temu porzuciło Touch ID, a więc czytnik linii papilarnych w swoich topowych smartfonach. Poza iPhonem SE (2020) żaden model od pojawienia się iPhone’a X nie został wyposażony w ten skaner. Wtedy też na świat wyszła technologia Face ID i… plotki o powrocie Touch ID w formie zatopionego czytnika w ekranie. Tym razem również one wracają, mówiąc o tym, że seria iPhone 13 doczeka się skanera linii papilarnych w wyświetlaczu. Jednocześnie pojawia się wzmianka, że nie zniknie rozpoznawanie twarzy, ale jest szansa na pozbycie się portu do ładowania.

Kolejna nowość to składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem. Apple ma podobno pracować nad modelem, który byłby bezpośrednim konkurentem dla klapki Samsunga — Galaxy Z Flip. Po rozłożeniu taki iPhone miałby oferować 6,7-calowy ekran. Jednak nie ma jeszcze żadnych prototypów, więc szansa na wycofanie lub przesunięcie projektu nadal jest wysoka.

Ostatni punkt, który ujawnia raport Bloomberga, dotyczy tym razem tabletów. Otóż Apple pracuje nad nowymi propozycjami w związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku. Mowa o tanim iPadzie, który miałby wzorować się na iPadzie Air z 2019 roku. Drugą nowością ma być iPad Pro z topowymi podzespołami i… ekranem MiniLED.

Zobacz też: Rozwój fotografii w tanich smartfonach wyhamuje — wszystko przez rosnące ceny.

Oczywiście nie spodziewajmy się, że Apple będzie chciało przed premierą zdradzać wiele szczegółów dotyczących powyższych informacji. Najprawdopodobniej do momentu premiery pozostaniemy w wyraźnej sferze plotek. Mimo wszystko, co sądzicie o takim rozwoju urządzeń mobilnych?

Źródło: GSM Arena, Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy