ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szef Qualcomma o kryzysie na rynku i przejęciu ARM

Przegrzewający się Snapdragon 888 i duże zużycie energii? Kolejny model potwierdza

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W zeszłym roku sporo osób wytykało Samsungowi jego flagowy układ Exynos 990, który znaleźliśmy w seriach Galaxy S20 i Galaxy Note20. W tym roku wraz z rodziną Galaxy S21 i Exynosem 2100 firma chce się odkuć i wiele wskazuje na to, że jest na dobrej drodze. Nie tylko ze względu na własne poprawki i wyciągnięte wnioski, ale też z tego względu, iż teraz Qualcomm ze swoją flagową jednostką może mieć podobne kłopoty. Już po premierze Xiaomi Mi 11 pojawiły się pierwsze pogłoski o przegrzewaniu. Teraz do gry wchodzi drugi zawodnik ze stajni iQOO, który również napędzany jest Snapdragonem 888.

Xiaomi Mi 11 i iQOO 7 wyraźnie się grzeją

W głównej mierze użytkownicy skarżą się na wysokie temperatury Xiaomi Mi 11 i przeciętnie wypadający akumulator. Pewien pan postanowił wziąć na warsztat ten smartfon i porównać go z poprzednią jednostką, a więc Snapdragonem 865 (Mi 10T Pro) oraz aktualnym konkurentem, czyli Kirinem 9000 (Huawei Mate 40 Pro). Efekty są zaskakujące. Nie dość, że sam smartfon wyraźnie najgorzej wypada w tabelkach pod względem zapotrzebowania na energię, to wręcz zgłasza przegrzanie i wyłącza benchmarki. Oczywiście można tutaj upatrywać jeszcze jedną kwestię — sztucznego podbijania możliwości układu w benchmarkach. Xiaomi nie ukrywało, że stosuje takie praktyki, a mówimy o chińskim rynku. Niemniej wysokie temperatury i ogólne wrażenia z poszczególnych testów budzą wątpliwości co do jakości układu Qualcomma.

Tymczasem przejdźmy do drugiego bohatera — iQOO 7. O ile sama jakość powyższego materiału także budzi wątpliwości, tak w 2:05 widać, że Mi 11 jest chłodniejszy od propozycji iQOO, która zadebiutowała parę dni temu.

Zobacz też: WhatsApp reaguje i opóźnia zmiany w regulaminie, twierdząc, że dane są bezpieczne.

Oczywiście jeszcze przyjdzie czas na zestaw testów, gdy tylko smartfony ze Snapdragonem 888 staną się bardziej powszechne. Niemniej w przypadku chłodzenia na pewno baczniej będziemy przyglądać się propozycjom dla graczy, które bardziej dbają o odprowadzanie ciepła. Tymczasem miejmy gdzieś z tyłu głowy, że flagowy układ Qualcomma tej generacji może być problematyczny. Jednak jeszcze nie porównujmy go do felernego Snapdragona 810.

Źródło: YouTube,

Sprawdź najnowsze wpisy