W tym tygodniu poznaliśmy najnowszą serię flagowców od Samsunga, czyli Galaxy S21, składającą się z bazowego modelu, jego większej odmiany Galaxy S21+ oraz najlepszego z najlepszych — Galaxy S21 Ultra. Reprezentantów tej rodziny zestawiliśmy z ich bezpośrednimi poprzednikami, a także sprawdziliśmy, w których abonamentach można kupić je najtaniej u operatorów. Tym razem skupmy się na tym najmocniejszym reprezentancie, który otrzymał wyjątkową nowość — wsparcie dla stylusów, a więc też dla autorskiej propozycji, czyli S Pen. Mimo wszystko Samsung dorzuca do tego kolejny wskaźnik w postaci S Pen Pro oraz… otwiera się na zewnętrzne firmy.

Samsung otwiera się na nowe stylusy dla Galaxy S21 Ultra — samemu pokazując S Pen Pro

samsung galaxy s21 ultra s pen pro stylus

W serii Galaxy Note wykorzystywana od lat jest technologia firmy Wacom, a więc lidera tej branży. Nie inaczej jest z Galaxy S21 Ultra, więc już na dzień dobry otrzymujemy wzajemne wsparcie. Stylus, który powstał z przeznaczeniem dla tytułowego modelu, jest nieco mniej zaawansowany, gdyż nie wspiera łączności Bluetooth. Mimo wszystko nadal akcje przycisku są rozpoznawane, gdy S Pen jest blisko ekranu.

samsung galaxy s21 ultra s pen pro stylus

S Pen Pro to tak naprawdę większy, a przez to wygodniejszy S Pen. Tu już pojawia się moduł Bluetooth. Ten stylus ma być dostępny w tym roku, choć Samsung nie ogłosił konkretnej daty premiery rynkowej. Oczywiście nie będzie on skierowany wyłącznie do posiadaczy Galaxy S21 Ultra. Odpowiednie wsparcie zostało zaimplementowane w One UI 3.1 i po tej aktualizacji również użytkownicy urządzeń z rodzin Galaxy Note10 i Note20, a także Galaxy Tab S6 i Tab S7 będą mogli korzystać z S Pen Pro.

Zobacz też: Profil Zaufany ma już ponad 9 milionów użytkowników — przypomnijmy jego historię.

Do tego oczywiście dołóżmy fakt, że możemy wybierać ze zdecydowanie szerszej palety stylusów. Wystarczy tylko, że będą one kompatybilne z technologią firmy Wacom. O ile na razie jest to zapowiedź, tak widać, że Samsung chce projekt jeszcze bardziej rozwijać, więc na swój sposób go otwiera.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.