ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp niższa funkcjonalność bez akceptacji regulaminu

WhatsApp opóźnia zmiany w regulaminie i tłumaczy, że dane są bezpieczne

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

WhatsApp opóźnia wprowadzenie zmian odnośnie Polityki Prywatności, co może być spowodowane odpływem użytkowników do komunikatorów Signal czy Telegram. Zmiany, o których mowa, miały zostać wdrożone w życie z dniem 8 lutego tego roku, ale tak się nie stanie. Nie zmienia to jednak tego, że prędzej czy później nowa Polityka Prywatności będzie musiała zostać zaakceptowana przez użytkowników, którzy zamierzają korzystać z komunikatora.

WhatsApp opóźnia zmianę Polityki Prywatności

WhatsApp opóźnia zmianę polityki

Ostatnie dni przyniosły sporo ciekawych informacji, a jedną z nich było to, że WhatsApp zmienia Politykę Prywatności. Użytkownicy mogli już widzieć stosowny komunikat na swoich urządzeniach, który mówił o tym, że jeżeli chce się dalej korzystać z komunikatora, to dane będą współdzielone z Facebookiem. W końcu WhatsApp należy do korporacji, więc prędzej czy później musiało się tak stać. Brak akceptacji nowego regulaminu na WhatsApp miał wiązać się z zablokowaniem konta lub jego usunięciem. Pierwotnie zakładano, że ma to nastąpić 8 lutego, ale WhatsApp opóźnia zmianę i wydłuża czas na zapoznanie się z dokumentem do 15 maja.

Rezygnujemy z wyznaczonego terminu, w którym poprosiliśmy użytkowników o zapoznanie się z Regulaminem i zaakceptowanie go. Z tego tytułu 8 lutego nie zawiesimy ani nie usuniemy żadnego konta. Zamierzamy również dołożyć wszelkich starań, aby wyjaśnić wątpliwości dotyczące pojawiających się błędnych informacji, a także kwestii związanych z prywatnością i bezpieczeństwem w WhatsApp. W kolejnym etapie będziemy stopniowo prosić użytkowników o zapoznanie się we własnym tempie z nową Polityką prywatności, zanim 15 maja wdrożymy nowe opcje dla firm.

WhatsApp Blog

Zobacz też: Dlaczego warto używać Signala zamiast WhatsApp-a?

Do tego czasu dalej więc można korzystać z WhatsApp-a na „starych zasadach”, jeżeli nie zaakceptowało się jeszcze nowych postanowień regulaminu. Jednak firma nie wycofuje się ze swoich postanowień. Jednocześnie zapewnia, że „ani WhatsApp, ani Facebook nie mogą zobaczyć Twoich prywatnych wiadomości. Z tego powodu nie prowadzimy rejestru połączeń i wiadomości użytkowników. Nie mamy również wglądu do Twojej udostępnionej lokalizacji ani nie udostępniamy Twoich kontaktów Facebookowi”.

Czemu WhatsApp wydłuża czas?

WhatsApp zmiana regulaminu

Oficjalny komunikat na blogu WhatsApp-a mówi o tym, że chodzi o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, które pojawiły się po ogłoszeniu zmian w Polityce Prywatności. I owszem, to może być jeden z powodów, ale znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się to, że firma zauważyła ogromny „odpływ” użytkowników. Telegram zanotował rekordową liczbę nowych użytkowników w ciągu zaledwie 72 godzin. Signal podobnie, a zapewne to samo dało się zauważyć w przypadku innych komunikatorów dostępnych na rynku. Użytkownicy WhatsApp-a zaczęli po prostu obawiać się tego, co będzie działo się z ich danymi. Firma stara się ich uspokoić, choć trudno powiedzieć, czy jej się to uda.

Aplikacja WhatsApp zapewnia ochronę pełnym szyfrowaniem osobom komunikującym się na całym świecie. Jesteśmy w pełni zaangażowani w stosowanie tej technologii zabezpieczeń i z pewnością będziemy się na niej opierać w przyszłości. Dziękujemy każdej osobie, która nawiązała z nami kontakt, umożliwiając nam powstrzymanie plotek i dzielenie się faktami. Nieustannie pracujemy nad tym, aby aplikacja WhatsApp była najlepszym sposobem komunikacji o charakterze prywatnym.

WhatsApp Blog

Czy przedłużenie czasu na zapoznanie się z nowym regulaminem oraz powyższe wyjaśnienia wystarczą, by zatrzymać użytkowników przy WhatsApp? Część z nich z pewnością da się przekonać lub nawet nie zauważy zmiany. Przyzwyczajenie do jednego komunikatora sprawia, że bardzo trudno przestawić się na kolejny. Szczególnie jeżeli znajomi tego nie robią. Zmiana w regulaminie WhatsApp ma teoretycznie ułatwiać dokonywanie zakupów z wykorzystaniem platformy, a do tego potrzebna jest właśnie integracja z Facebookiem. Jednocześnie możliwość dokonywania zakupów czy kontaktu z firmami za pośrednictwem WhatsApp-a, nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, a zaakceptować regulamin i tak trzeba. Przekonują Was takie tłumaczenia i wydłużony czas na zapoznanie się z regulaminem? A może podjęliście już decyzję i zrezygnowaliście z WhatsApp-a?

Źródło: WhatsApp Blog

Sprawdź najnowsze wpisy