W Trójmieście pojawiło się #hello5G od Orange. Z sieci nowej generacji od pomarańczowego operatora mogą korzystać niektórzy mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni. Trzeba jednak mieć odpowiednią taryfę, urządzenie oraz znajdować się w miejscu objętym zasięgiem.

#hello5G od Orange w Trójmieście – szczegóły

#hello5G w trójmieście

Z #hello5G skorzystają mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy posiadają urządzenie współpracujące z tą technologią oraz jeden z wybranych planów taryfowych. Są to Orange Love Extra i Premium, Plan Mobilny 75, Plan za 80 zł w Orange Flex, Orange na kartę (usługa Bez Limitu), Plan Firmowy L lub Plan Firmowy XL.

Trzeba jeszcze być w zasięgu #hello5G. Orange podaje, że ten warunek spełnia ok. 90 tysięcy mieszkańców Trójmiasta. Zasięg sieci obejmuje główny szlak komunikacyjny aglomeracji, a także popularne punkty, takie jak gdańskie Stare Miasto.

Łącznie z #hello5G może korzystać w Polsce ok. 6 mln użytkowników z ok. 400 miejscowości. To kolejny krok ku budowie kompletnej sieci 5G w Polsce – mówi Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Czytaj także: To był dobry rok dla realme – firma podsumowuje 2020 i patrzy w przyszłość

Obecnie #hello5G od Orange działa na częstotliwościach 2100 mHz, wykorzystując dynamiczne współdzielenie pasm 4G i 5G. Dostęp do omawianej sieci zapewnia 1600 stacji bazowych. W ofercie pomarańczowego operatora znajduje się natomiast ponad 30 urządzeń obsługujących 5G.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.