samsung-galaxy-mini-2

Największe zainteresowanie wzbudzają przede wszystkim wydajne i high-endowe modele smartfonów. Samsung pamięta jednak o użytkownikach, którzy mają mniejszy budżet i potrzeby. Tym razem wyciekły informacje związane z Galaxy Mini 2 GT-S6500.

Galaxy Mini to jeden z najmniejszych modeli Samsunga z Androidem, jaki jest dostępny na rynku. Podstawowe parametry, a także niewielka cena są dużymi atutami i wygląda na to, ze już wkrótce do sprzedaży trafi druga generacja tego modelu. Co wiemy o nim już w tej chwili?

Galaxy Mini 2 będzie wyposażony w ekran o przekątnej 3,3 cala i rozdzielczości HVGA (480 x 320 pikseli). Procesor ma być taktowany z częstotliwością 800 MHz. Smartfon ma być wyposażony w aparat z matrycą 3 Mpx, 3 GB wbudowanej pamięci, a także obsługiwać transmisję danych w standardzie HSDPA (do 7.2 Mb/s).

Jak więc widać, zmiany wprowadzone względem pierwszej generacji są dość znaczące i obejmują elementy takie jak procesor, wyświetlacz, a także pojemność wbudowanej pamięci. Galaxy Mini 2 (GT-S6500) obsługiwać będzie również usługę Chat On, która ma ułatwić komunikację z innymi użytkownikami.

Premiera najmniejszego modelu z linii Galaxy jest spodziewana w trakcie targów Mobile World Congress 2012. Najprawdopodobniej wtedy Samsung potwierdzi ewentualną datę wprowadzenia do sprzedaży, a także cenę tego low-endowego urządzenia.

źródło: PhoneArena / GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula