Trzeba przyznać, że to faktycznie był dobry rok dla realme, które w Polsce zadebiutowało w kwietniu 2020. Firma podzieliła się swoimi osiągnięciami, a wśród nich wymieniła fakt, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy udało jej się zdobyć aż 181 różnego rodzaju wyróżnień. Czy 2021 rok będzie tak samo łaskawy dla realme?

realme – 2020 był dla nich wyjątkowo udany

Marka jest obecna już na 61 rynkach na całym świecie. To jedna z najszybciej rozwijających się firm z branży telefonów komórkowych w ciągu ostatnich lat. Od debiutu w Polsce minął niecały rok, a można odnieść wrażenie, że realme coraz częściej pojawia się na ustach użytkowników, którzy poszukują dla siebie nowego smartfona. Coś takiego musiało przełożyć się na nagrody branżowe. Marka może się poszczycić tytułem Debiutem Roku, który zdobyła w plebiscycie TechAwards 2020. Do tego dochodzi jeszcze ponad 30 branżowych wyróżnień przyznawanych przez media technologiczne. Nie zabrakło także nagród i wyróżnień za wyjątkowe wzornictwo (m.in. Red Dot Award, Pin Award i Good Design Award). Counterpoint Research uznało realme za najszybciej rozwijającą się markę smartfonów na świecie.

Zobacz też: Rozmawiamy z Łukaszem Łyżwą – szefem sprzedaży marki realme

W Polsce pojawiło się do tej pory 13 modeli smartfonów realme, a do tego doszły jeszcze słuchawki czy smartwatch. W 2021 roku można spodziewać się nowych urządzeń, a także większego zainteresowania akcesoriami czy sprzętami AIOT. Dodatkowo realme ma pojawić się w ofertach u wszystkich operatorów komórkowych (obecnie sprzęty dostępne są w Play oraz Plus). Wraz z rosnącym zainteresowaniem, marka planuje rozszerzyć działalność i nawiązać współprace przy dystrybucji z nowymi firmami. Będą do Empik oraz Morele.

Jesteśmy marką, która najszybciej w historii branży zdobyła 50 milionów użytkowników i nie zamierzamy zwalniać tempa. Już na 12 rynkach objęliśmy pozycję Top 5 i ten sukces planujemy powtórzyć w 2021 roku w Polsce. Cel na najbliższe kilkanaście miesięcy to nawiązanie współpracy z wszystkimi operatorami i poszerzenie naszego portfolio o kolejne kategorie produktów AIOT, jak głośniki czy odkurzacze. Wprowadzimy też na rynek kolejne modele smartfonów realme, w tym urządzenia obsługujące sieć 5G czy zapowiedziany już flagowy model z procesorem Snapdragon 888.

Łukasz Łyżwa, Head of Sales w realme Polska

Źródło: realme informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.