Astro 5G Slide Transformer - zmiany w specyfikacji

Specyfikacja smartfona 5G z QWERTY ulega zmianie – co stracimy, a co zyskamy?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Planet Computers to dość niszowa firma, która słynie z produkcji smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY, na które można wgrywać różne systemy. Producent ogłosił, że specyfikacja jego trzeciego smartfona, jak i data premiery ulegną zmianie. To oznacza, że urządzenie znane jako Astro 5G Slide Transformer będzie lepiej dostosowane do warunków rynkowych związanych z pandemią. Z drugiej strony i tak nie należy zakładać, że trafi ono poza niewielką niszę zainteresowanych tym sprzętem.

Astro 5G Slide Transformer – zmiany w specyfikacji

Najprawdopodobniej będzie to pierwszy smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY i łącznością 5G. Całość dopełnia możliwość swobodnej wymiany systemów, a nawet instalowania kilku jednocześnie. To oznacza, że ten niezwykły smartfon równie dobrze może pełnić funkcję pełnoprawnego, kieszonkowego laptopa na Linuxie. Fani takich rozwiązań jak Nokia N900 powinni więc być wniebowzięci, bo oto nadchodzi smartfon, który będzie w stanie go zastąpić. Co ciekawe sercem jednostki jest układ Dimensity 800. MediaTek ma nie najlepszą opinię w środowisku związanym z modyfikacjami ROM-ów. Dlatego też obecność układu tego producenta w tym urządzeniu budzi wiele pytań. Nie jest jednak żadną nowością. 

Zobacz też: Raspberry Pi jako kieszonkowy, modułowy komputer w stylu PDA

Jak już podkreśliłem we wstępie, smartfon ten przejdzie pewne zmiany. Dwie z nich, czyli wymiana 6 GB RAM na 8 GB, oraz przejście na aparat 13 MPx zamiast 5 MPx, są pozytywne. Problem stanowi jednak zrezygnowanie z wydajniejszego Dimensity 1000 na słabszy model. Ta zmiana została wymuszona przez samego MediaTeka, który nie był w stanie zrealizować zamówienia. Choć nie będzie znaczącego spadku wydajności, to musimy przygotować się na utratę wsparcia dla Wi-Fi 6e, a także Bluetooth audio BLE. Dodatkowo producent postanowił zmniejszyć rozmiar baterii z 4000 do 3500 mAh. Reszta parametrów urządzenia pozostaje bez zmian i pokrywa się ze specyfikacją przedstawioną niemal rok temu przez Arka.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy