ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Yarvik GoTab Xerios – kolejny niedrogi tablet z Androidem

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
yarvik-tab-xerios

Na rynku tabletów z Androidem znaleźć można zarówno wydajne high-endowe tablety, jak i urządzenia z nieco niższej półki. Do sprzedaży trafił kolejny tablet firmy Yarvik, który zwraca uwagę przede wszystkim atrakcyjną ceną.

Yarvik GoTab Xerios został wyposażony przez producenta w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Zastosowany procesor to ARM Cortex A8 1,2GHz (Boxchip A10). Producent uznał, że 512 MB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci (możliwość rozszerzenia za pomocą karty microSD) powinno być w zupełności wystarczające do komfortowego użytkowania.

Tablet bez większego problemu połączy się z siecią WiFi w standardzie N. Ponadto znajdziemy tam standardowy zestaw portów – miniUSB, miniHDMI, a także port słuchawkowy 3,5 milimetra. Bateria zastosowana w urządzeniu ma pojemność 7000 mAh. Całkowita masa tabletu wynosi dokładnie 682 gramy.

Parametry urządzenia mogą stanowić podpowiedź, jaką wersję systemu zastosowano w tym przypadku – GeoTab Xerios działa pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread. Co ciekawe, producent zdecydował się na zastąpienie Android Marketu na rzecz sklepu z aplikacjami GetJar.

Największym atutem GoTaba Xerios ma być przede wszystkim cena – został on wyceniony przez producenta na kwotę 849 złotych.

źródło: Yarvik

Sprawdź najnowsze wpisy