W wyniku współpracy innogy Polska z firmą JedenŚlad, ładowanie hulajnogi elektrycznej będzie możliwe przy pomocy aplikacji mobilnej. Każda stacja eFeeder zainstalowana w 2021 roku będzie obsługiwać tę funkcję. Możliwe, że ogłoszone rozwiązanie będzie w przyszłości rozwijane.

Jak działa ładowanie hulajnogi przy pomocy aplikacji mobilnej?

Posiadając aplikację Si, musimy tylko zeskanować kod QR znajdujący się na stacji ładowania elektrycznych hulajnóg. Nastąpi przekierowanie na witrynę internetową, która przeprowadzi nas krok po kroku przez proces ładowania.

W przyszłości w aplikacji mogą pojawić się dodatkowe udogodnienia. Chodzi np. o wybór szybkości ładowania, rezerwacja miejsca czy fizyczne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Stworzyliśmy ekosystem Si z myślą o wszystkich użytkownikach hulajnóg elektrycznych, którzy chcą łatwo, bezpiecznie i bezproblemowo ładować swoje pojazdy. Przyświecała nam idea budowy „systemu operacyjnego” dla ładowarek – mówi Łukasz Banach Co-founder spółki JedenŚlad (właściciela aplikacji Si). Chodzi o to, by wszyscy mogli w łatwy sposób naładować swoje hulajnogi, niezależnie od posiadanego modelu – podobnie, jak funkcjonują stacje benzynowe dla samochodów. Aplikacji nie trzeba pobierać, ponieważ wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej.

Czytaj także: Raspberry Pi jako kieszonkowy, modułowy komputer w stylu PDA

Stacje ładowania hulajnóg elektrycznych eFeeder wykorzystują zieloną energię. Urządzenia nie potrzebują fundamentów. Można je w prosty sposób montować zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.