Z najnowszych danych wynika, że mObywatela pobrało już na swoje urządzenia 2 miliony Polaków. Pod względem przyrostu nowych użytkowników rekordowy był ostatni rok. Na instalację rządowej aplikacji zdecydowało się wtedy więcej osób, niż od początku jej istnienia.

2 miliony Polaków pobrało mObywatela – ilu w ciągu ostatniego roku?

mObywatel ukazał się w październiku 2017 roku. Rok temu łączna liczba pobrań aplikacji wynosiła 892 tysiące. Dziś jest to już 2 051 356, a więc w ciągu ostatnich 12 miesięcy z mObywatela zaczęło korzystać ponad milion osób.

Na przestrzeni czasu rządowa aplikacja była rozwijana i trafiały do niej kolejne funkcje. Pod koniec listopada zobaczyliśmy mObywatela w zupełnie nowej odsłonie. Najbardziej charakterystyczną zmianą w aplikacji był zupełnie nowy pulpit startowy, w bardziej nowoczesnym stylu i z możliwościami personalizacji. W grudniu natomiast w mObywatelu pojawiło się długo wyczekiwane mPrawo Jazdy. Od tego momentu dokument w wersji cyfrowej można mieć w smartfonie, a tradycyjną plastikową kartę bez obaw zostawić w domu. Tuż przed premierą mPrawa Jazdy poznaliśmy nowości, które pojawią się w mObywatelu w 2021 roku.

Czytaj także: Sztuczna Inteligencja z Polski zmniejszy ryzyko zbyt wczesnych porodów

Obecnie w ramach mObywatela są dostępne m.in. takie usługi, jak mTożsamość, mPrawo Jazdy, mPojazd, e-recepta, mLegitymacja szkolna i studencka.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.