Huawei P50 ma nieć premierę jeszcze w pierwszej połowie roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Flagowy model nowej generacji z serii P dodatnie jeszcze lepszy aparat, oraz Kirina 9000 znanego z Mate 40. Biorąc pod uwagę, że seria ta, co roku wyznacza poprzeczkę dla mobilnej fotografii, to urządzenie samo w sobie będzie imponujące. Jednak tym, co najbardziej przykuwa obecnie uwagę, jest kwestia systemu operacyjnego. Jeśli najnowsze doniesienia się potwierdzą, to zdradza to także strategię Huaweia na przyszłość.

Huawei P50 z Androidem i HarmonyOS

Huawei P50 z Androidem i HarmonyOS

Według tweeta użytkownika Yash Raj Chaudhary (@hereYashRaj), który jest znany z przecieków związanych tym producentem, Huawei P50 i Huawei P50 Pro będą dostępne na światowych rynkach w wersji HarmonyOS i Android OS. Natomiast w Chinach będą one dostarczane  jedynie z Hongmeng OS, czyli HarmonyOS pod lokalną nazwą. Jeśli te plotki się potwierdzą, to daje to jasny sygnał, że Huawei porzuca Androida w Chinach, jednak w przypadku reszty świata nie jest do końca pewny tej decyzji. 

Zobacz też: NEONET i WOŚP — wygraj konsolę i trening z zawodowcem!

Bardzo możliwym scenariuszem jest to, że producent chce sprawdzić, po którą platformę klienci będą chętniej sięgać. To oznacza, że decyzje zakupowe Europejczyków przełożą się na to, z jakim systemem będziemy dostawali smartfony Huaweia w przyszłości. Ewentualnie producent może wyciągnąć z tego wnioski przed rozpoczęciem kampanii promocyjnej HarmonyOS w naszym regionie. Sam fakt, że system ten dostał nazwę dla rynków zewnętrznych, oznacza, że Huawei ma duże ambicje względem jego ekspansji poza granicami Państwa Środka. Trzeba przyznać, że jeśli plany te przebiegną pomyślnie, to na rynku może się zacząć robić ciekawie. Zarówno Google, jak i Apple będą musiały bowiem jeszcze bardziej się starać w walce z nowym konkurentem o udziały. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.