Zakup taniego i lekkiego laptopa to obecnie spore wyzwanie. Na dłuższą metę trudno nazywać wygodnym noszenie w torbie lub plecaku komputera o masie ponad 1,5 kilograma. Wiem, bo właśnie tyle ma mój Chromebook, który po kilku dniach w plecaku zaczyna być już irytującym ciężarem, zwłaszcza że nigdy nie jest tam sam. Jeśli jednak interesuje nas coś niekoniecznie mniejszego, a lżejszego to musimy się przygotować na wydatek, gdzie dolna granica zaczyna się od 3000 PLN. Chyba że zdecydujemy się na sprzęt nieco bardziej niszowej marki. 

Teclast F7 Air – tani i lekki laptop

Teclast F7 Air - tani i lekki laptop

Dobrym przykładem taniego i lekkiego laptopa jest Teclast F7 Air. Warto dodać, że nie jest to firma krzak, a jeden z popularniejszych producentów przystępnej cenowo elektroniki z Państwa Środka. Sam model F7 został stworzony z myślą raczej o pracy biurowej. Nie znajdziemy więc w nim mocarnych podzespołów. Jednak to, co w nim siedzi teoretycznie powinno wystarczyć do prostszych zadań, a nawet do uruchomienia kilku starszych gier. Sercem tego laptopa jest Intel N4120. Mowa więc o budżetowej jednostce, która jednak wywiązuje się ze swoich zadań z nawiązką. Układ ten wspiera 8 GB RAM LPDDR4. Miejsca na nowe karty w przeglądarce więc zbyt szybko nam nie zabraknie. Całość dopełnia nośnik SSD 256 GB. 

Zobacz też: Spray do nosa zakończy epidemię koronawirusa? Imponująca skuteczność leku

 Urządzenie jest wyposażone w 14-calowy, ultracienki wyświetlacz IPS, który oferuje rozdzielczość 1920 × 1080 full HD i gamę kolorów NTSC 72%. Mimo to dzięki dość cienkim, 4,2-milimetrowym, ramkom cała konstrukcja pozostaje kompaktowa. Wrażenie robi także dobór materiałów. Producent postawił tu na stop aluminium i magnezu, co przekłada się na niską wagę urządzenia, która wynosi zaledwie 1,18 kilograma. Owszem, LG Gram to to nie jest. Mowa jednak o urządzeniu kilkukrotnie tańszym. Komputer został także wyposażony w baterię 4500 mAh. Niestety, nie ma informacji na temat jej napięcia. Trudno więc to przełożyć na to ile czasu pracy na pojedynczym ładowaniu możemy się po nim spodziewać. Warto również przejść do ceny. Ta wynosi 399 USD, co przekłada się na około 1500 PLN. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.