Zapewne wiele osób może się zastanawiać nad tym, jak połączyć sprzęt Huawei z Androidem czy iOS, a już szczególnie w przypadku smartwatchy czy słuchawek. Dlatego też Huawei ma zamiar wystartować z akcją promocyjną, która ma uświadomić użytkownikom, że to nic trudnego. Faktycznie nie jest to skomplikowane, ale skąd w ogóle pomysł, by za coś takiego się wziąć?

Jak połączyć sprzęt Huawei z Androidem i iOS

Huawei WAtch GT 2e

Od kiedy Huawei boryka się z problemami z dostępnością do usług Google, wiele osób może się obawiać tego, jak mogą działać ich akcesoria werable w styczności z Androidem czy iOS. Tutaj jednak warto uspokoić, bo połączenie sprzętów Huawei z Androidem czy iOS nie jest trudne. O tym też będzie mówiła kampania  „Połącz swoje akcesorium Huawei z dowolnym smartfonem”, która ma niedługo wystartować. Jak sama jej nazwa wskazuje, bez trudu połączymy smartwatcha czy też słuchawki bezprzewodowe z urządzeniami producenta.

Ta kampania odpowiada na trafiające do nas pytania konsumentów. Urządzenia wearable to szybko rosnąca kategoria, wielu Polaków zaufało nam wybierając inteligentne zegarki, słuchawki czy opaski sportowe z naszej oferty, a wielu rozważa właśnie ich zakup. Chcemy, by mieli świadomość, że mogą się cieszyć ich innowacyjnymi funkcjami niezależnie od tego, jakiego smartfona używają.

Dorota Haller, CMO, dyrektorka marketingu, komunikacji i digitalu w Huawei CBG Polska

Zobacz też: Jak wyglądała współpraca na linii mBank i Huawei?

Jak połączyć sprzęt Huawei z Androidem? Tutaj potrzebujemy tak naprawdę tylko aplikacji Huawei Zdrowie oraz AI Life. Obie można pobrać z oficjalnego sklepu Huawei, czyli AppGallery. Ten znajdziemy na stronie producenta, skąd pobierzemy go na swój smartfon z Androidem. W przypadku urządzeń z iOS, po 15 stycznia w Apple Store pojawi się aplikacja AI Life. Można także korzystać z kodów QR, które znajdują się na opakowaniach produktów Huawei. Te po zeskanowaniu telefonem, przeniosą nas w odpowiednie miejsce, skąd pobierzemy aplikację.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.